Tradice trvá. Na Vánoce pohádky, o silvestru Šíp

MF DNES - - KULTURA - — Mirka Spáčilová

PRAHA Tři sváteční dny, tři premiérové pohádky, tři nové princezny, které hrají Lucie Černá, Marta Dancingerová a Kristína Kanátová. Tradici vánočních večerů s původní pohádkovou tvorbou dodrží ČT také letos, na Štědrý den uvede Pravého rytíře, na Boží hod Slíbenou princeznu, na Štěpána Zázračný nos. Doplní je Nepovedený čert, natočený ve znakovém jazyce.

Poprvé se na obrazovce během svátků objeví také filmy Lída Baarová, Domácí péče nebo Baron Prášil v nově restaurované verzi. Kolekci premiér doplní starší pohádky ČT včetně Anděla Páně, jehož druhý díl se chystá do kin, Pekla s princeznou, Kouzel králů nebo Lásky rohaté, z filmové klasiky se objeví tituly Dobrý voják Švejk, Pelíšky, Noc na Karlštejně a ze zahraničních evergreenů třeba Prázdniny v Římě či Někdo to rád horké.

Na hudební lahůdky od koncertu Pink Floyd v Pompejích po hity Binga Crosbyho v podání Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers se zaměří stanice ČT art, která nasadí také muzikály Vlasy či Jesus Christ Superstar. Dětské Déčko se bude věnovat animovaným seriálům.

Tradičního modelu se přidrží rovněž silvestrovský večer, poskládaný jako obvykle ze Zázraků přírody, pořadu Karla Šípa Všechnopárty, posezení Do roka a do dna a popůlnoční veselice.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.