Je to věc ČSSD, my nic měnit nebudeme

MF DNES - - Z DOMOVA -

Bohuslav Sobotka vyzval k výměně ministrů i hnutí ANO a KDU-ČSL. Avšak narazil, naši ministři unavení nejsou, vzkázali mu koaliční partneři.

„Samozřejmě je to kompetence pana premiéra, ale já jsem na našich ministrech nepozoroval, že by byli unaveni, takže předpokládám, že se to bude týkat jen ministrů za ČSSD,“řekl iDNES.cz šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Podle něj jsou změny ministrů ČSSD čistě Sobotkovou záležitostí. „Podle koaliční smlouvy má každá strana kompetenci vyměnit své ministry. Takže mně to ani nepřísluší komentovat,“uvedl vicepremiér a ministr financí.

Babiš zdůraznil, že on sám s výměnou žádného z ministrů nepočítá, nenavrhuje ji a nevidí ani žádný důvod, aby si strany prohazovaly křesla ve vládě. „Pokud náš ministr nefunguje, tak ho vyměním bez ohledu na to, že pan Sobotka mění ministry. V tom nevidím žádnou souvislost,“dodal.

Obdobně se vyjádřil i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, změny nechystá. „U ostatních je to věc jejich stran,“dodal šéf lidovců. V odpovědi pro deník Právo Bělobrádek zdůraznil, že netouží ani po rošádě s ministerstvy. „To by se musela měnit koaliční smlouva. Diskutovat se dá o lecčem. Pro nás je to složení komfortní,“řekl. A s nadsázkou dodal, že pokud by bylo nejhůř, vzal by i ministerstvo financí Andreje Babiše. (iDNES.cz, ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.