Penta je blíže novému letišti

Kolem vodochodského letiště už nesmí vyrůst jediný nový dům.

MF DNES - - EKONOMIKA - Jan Sůra redaktor MF DNES

VODOCHODY Plány skupiny Penta na rozšíření letiště ve Vodochodech a jeho proměnu v mezinárodní terminál, dostaly o něco reálnější obrysy.

Po čtyřech letech se Pentě podařilo získat vyhlášení ochranného hlukového pásma. Rozhodnutí Úřadu pro civilní letectví v praxi znamená, že se v nejbližší blízkosti letiště a v ose přistávací a vzletové dráhy nesmějí stavět nové byty či domy.

Kromě pražského Letiště Václava Havla a vojenských letišť jde o první ochranné pásmo, které u nás vzniklo.

„Je to pro nás důležité rozhodnutí, aby nás následně nemohl někdo blokovat, že si postavil u letiště dům a pak by se divil hluku z letadel,“řekl Martin Kačur, který má projekt na starosti. Podle něj se objevuje řada spekulantů, kteří v blízkosti letiště chtějí stavět nové byty či domy.

Pásmo se týká hlavně obcí Panenské Břežany a Bašť na východní straně dráhy a Dolan na západní straně. Obce v okolí budou muset hlukové pásmo zapracovat do územních plánů, stavební úřady už nesmějí vydat stavební povolení na bydlení do celé oblasti.

Součástí pásma je aktuálně zhruba padesát domů, letiště tak musí zajistit plnění hlukových limitů. Penta je připravena jednat přímo s majiteli o možném odkupu.

Obce mají s novým pásmem problém, protože tím výrazně klesne cena pozemků a nemovitostí.

Starostka Panenských Břežan ČTK řekla, že připomínky k vytvoření hlukového pásma dávala obec už před třemi lety a za tu dobu nepřišlo jejich vypořádání. S dokumentem o vyhlášení pásma se nyní starostka seznamuje.

Papírová bitva

Penta zatím čeká na klíčový papír v podobě stanoviska o vlivu letiště na životní prostředí (EIA). O něj se už několik let přetahuje s ministerstvem životního prostředí. To ho zrušilo, ale městský soud na začátku roku rozhodnutí zvrátil. Jenže mezitím se změnil zákon o EIA, a tak musí ministerstvo původní stanovisko přeměnit na závazné.

O to žádá Penta už od dubna, ale zatím ho nemá. Podle Kačura dávají státu čas do poloviny listopadu, pak chce úřad kvůli nečinnosti zažalovat.

„Jde o složité řízení. Ministerstvo na zezávaznění stanoviska aktivně pracuje. Přesný termín jeho vydání v tuto chvíli odhadnout nelze,“odpověděla Dominika Pospíšilová z ministerstva životního prostředí, proč stanovisko stále není. Kačur aktuálně odhaduje, že i pokud by šlo vše dobře, terminál ve Vodochodech se nezačne stavět dřív než za pět let. Podle něj s rozvojem letiště počítá i privatizační projekt Aera, který se tak nedaří stále plnit.

Terminál pro nízkonákladovky

Penta chce terminál budovat hlavně pro nízkonákladové dopravce, ty jsou v posledních letech největším tahounem poptávky. Počítá především s tím, že letecká doprava v Česku poroste, prognózy počítají až se zdvojnásobením počtu cestujících do roku 2030. Penta chce ve Vodochodech odbavit kolem 3,5 milionu cestujících za rok, tedy zhruba čtvrtinu z počtu pasažérů, kteří vystoupí nebo nastoupí na Ruzyni.

S výrazným rozšířením provozu počítá i státní Letiště Praha. Také to čeká na stanovisko ministerstva životního prostředí k projektu výstavby paralelní dráhy, o které se mluví přes deset let.

„Aktuálně jsme podali žádost o prodloužení stanoviska EIA k paralelní dráze a čekáme na stanovisko MŽP. Nadále pokračujeme s přípravou pro územní řízení,“řekla mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Podle ní by dráha mohla jít do provozu nejdříve v roce 2024.

Projekt byl na počátku spojen rovněž s Pentou – ta získala od státu pozemky pro její stavbu a následně je prodala státnímu letišti se značným ziskem.

Foto: Profimedia.cz

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.