Villas-Boas střídá Erikssona v Číně

MF DNES - - SPORT -

jim zvyšoval sebevědomí: „Když hráč vidí, jak funguje, jak trénuje, může si svoje sebevědomí budovat až do takové míry, že bude hrát top fotbal bez ohledu na věk.“

Na Slovensko vede i třetí sparťanská stopa. Tamní reprezentaci do 21 let koučuje Pavel Hapal, bývalý český reprezentant, který kopal i ve Spartě. Jeho tým je chválen, postoupil na Euro, i proto se o něm mluví jako o budoucím trenérovi prvního výběru Slovenska. Také proto by nebylo lehké vyvázat Hapala ze smlouvy.

Jenže to platí o všech třech případech. Sparta chce mít jasno během několika týdnů. Zimní pauza se blíží a její náplň by měla korespondovat s představami nového trenéra.

Ale zpět na začátek. Co bude s Holoubkem? Sparta s oblíbencem fanoušků počítá na pozici asistenta s tím, že si do léta dodělá požadovanou licenci. Ovšem jeho role může být i výraznější. To pokud nikdo z uvedené trojice nekývne... André Villas-Boas bude trénovat fotbalisty čínského klubu Šanghaj SIPG. Portugalec, který po nedávném odvolání Franka de Boera patřil mezi kandidáty na post kouče v Interu Milán, vystřídá Svena-Görana Erikssona. Zkušený Švéd, bývalý kouč anglické reprezentace, strávil v klubu dva roky a obsadil druhé a třetí místo v lize. V asijské Lize mistrů pod ním mužstvo postoupilo do čtvrtfinále. Villas-Boas má za sebou angažmá v Portu, Chelsea, Tottenhamu a Petrohradu. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.