Fazole, sušená vejce, petrolejka. Jak jsme s Němci přežili „válku“

MF DNES - - FRONT PAGE - Ivana Zábranská, Jakub Pokorný redaktoři MF DNES

PIHEL Ten balík vypadá dost zvláštně. Právě přišel poštou z Německa. Je v něm několik stejných velkých plechovek. Uvnitř jsou fazole, rýže, sušené mléko a další suroviny.

Z konzerv by měl jeden člověk vyžít celý měsíc – třeba po teroristickém útoku nebo po živelní katastrofě. Německá vláda občanům v srpnu doporučila, aby se předzásobili pro případ války a byli schopni doma přežít deset dní. Tamní firmy se toho chytily a nabízejí plechovky válečné stravy na klíč.

Jak takový život s „nouzovým balíčkem“vypadá a na jaké problémy člověk narazí? MF DNES to vyzkoušela. Koupila balík s proviantem (stojí v přepočtu sedm tisíc korun) a redaktorka z něj žila týden na chalupě na Českolipsku. Aby byl experiment ještě autentičtější, vypnula proud, aby nasimulovala blackout. Ten by mohl v krizi také nastat. A výsledek? Některé suroviny z balíčku se redaktorce nepodařilo uvařit. Ze sušených vajec vznikla nechutná žlutá hmota, müsli se připálilo. Ale přežít se dá. Z nouzového balíčku jdou překvapivě udělat třeba i dobré vdolky. Člověk musí pochopitelně zapojit i domácí zásoby zbylé náhodou ve spíži, které má ale každý. Hodně však ubíjí život po setmění – v částečné tmě jen s petrolejkami.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.