Slavná čínská opice Ke-ta má jasno: vyhraje Trump

MF DNES - - ZE SVĚTA - — Ladislav Kryzánek

Klání o nového nájemníka Bílého domu je tak nebývale těsné, že si jen málokdo troufne odhadovat, jak dopadne. Tedy málokdo z lidí. Zvířata však podobné zábrany nemají.

Například slavná opice Ke-ta z turistického parku Š'-jen-chu v provincii Chu-nan už má jasno: Novým prezidentem bude Donald Trump!

Tato tajná čínská zbraň na předpovídání budoucnosti, které se přezdívá „král proroků“, prý vybrala newyorského miliardáře s naprostou přesvědčivostí. Dokonce začala zamilovaně olizovat fotografii jeho brunátné tváře.

„Volby“proběhly následovně: Ke-ta, kterou místní legenda spojuje s tajemnými opicemi oplývajícími neomylným vhledem do budoucnosti, „odevzdávala svůj hlas“tak, že si vybírala mezi banány položenými u podob Trumpa a Hillary Clintonové v životní velikosti. „Po delším přemýšlení přiskočila k lepenkové podobizně Trumpa a svůj výběr stvrdila tím, že ho políbila na rty,“citovala agentura AFP zaměstnance místního parku.

Opičku, které je pět a chodí oděna zásadně ve žlutém tričku s reklamou upozorňující na její věštecké dovednosti, prý není radno podceňovat, neboť má za sebou řadu úspěchů. Letos například předpověděla, že Portugalsko vyhraje mistrovství Evropy ve fotbale. Stalo se.

Agentura neupřesnila, zda Číňané využívají opičí jasnovidnosti k vysmívání se drsné americké kampani, nebo zda jde pouze o nástroj, který dobře propaguje turistický park. V každém případě využití „mimořádného“zvířete k předpovědím výsledku voleb či sportovních klání není nic nového. Vzpomeňme na chobotnici Paula, která geniálně věštila výsledky fotbalových zápasů.

Foto: AP

Jasná volba Ke-ta se rozhodla pro Donalda Trumpa.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.