Jak ochránit...

MF DNES - - TEST -

Děti

Jsou nejvíce ohroženou skupinou, protože jsou méně soustředěné, špatně odhadují vzdálenost a neumějí tolik předvídat. Pořiďte jim proto světlé oblečení a aktovku, bundu i boty s reflexními doplňky.

Teenagery

I dospívající bývají nesoustředění, a pokud mají navíc sluchátka, chybí jim přehled o dění okolo. Ideální pro ně je moderní oblečení a elektronika doplněná o reflexní prvky.

Seniory

Starší lidé bývají méně pohybliví, mívají zhoršený zrak i sluch a jejich reakce jsou pomalejší. Určitě by proto neměli zapomínat na reflexní prvky na oděvu, taškách nebo holi.

Podnapilé

Noční návrat domů ze zápasu, koncertu či večírku je rizikový. Jeho nebezpečí navíc stoupá v přímé úměrnosti k množství vypitého alkoholu. Nechte se proto raději odvézt. Pokud to není možné, aspoň maximálně zesilte ochranné prvky, oblečte si reflexní vestu, navlékněte několik pásků a jděte daleko za krajnicí.

Cyklisty

Cyklisté mají ze zákona povinnost mít odrazky a za snížené viditelnosti rozsvíceno bílé světlo vpředu a červené vzadu. Bezpečnost mohou posílit ochrannými prvky na oděvu a obuvi nebo kole (reflexní ventilky, tyčinky do výpletů či samolepky).

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.