Okrádal válečného veterána, udal se sám

MF DNES - - PRAHA -

ČVUT v Praze - Správa účelových zařízení, Vaníčkova 7, Praha 6 přijme: Hospodářku kolej Podolí. Požadavky: SŠ - nejlépe ekonomického směru, znalost AJ podmínkou, práce na PC (Exel, Word) podmínkou, flexibilita, komunikativní schopnosti. Nabízíme: HPP na dobu určitou 1 rok, při osvědčení možnost prodloužení smlouvy na neurčito. Nástup: IHNED. V případě zájmu zasílejte svá CV, včetně fotografie na e-mail: Adela.Vozenilkova@cvut.cz, nejpozději do 18.11.2016.

ČVUT v Praze - Správa účelových zařízení, Vaníčkova 7, Praha 6 přijme: Vedoucího areálu Strahov – koleje Strahov. Požadavky: VŠ, případně SŠ (nutná praxe) – nejlépe ekonomického směru, znalost AJ podmínkou, práce na PC (Exel, Word) podmínkou, flexibilita, komunikativní schopnosti, znalost technického rázu. Nabízíme: HPP na dobu určitou 1 rok, při osvědčení možnost prodloužení smlouvy na neurčito. Nástup: IHNED. V případě zájmu zasílejte svá CV s motivačním dopisem, včetně fotografie na e-mail: Adela.Vozenilkova@cvut.cz, nejpozději do 18.11.2016.

Gymnázium, Praha 9, Českolipská 373 přijme od 1. 12. 2016 aprobovaného učitele / učitelku D - Z. Možnost ubytování. Informace na 283 882 028, nabídky zasílejte na info@ceskolipska.cz.117118

Provozní/ho- mistra výroby přijmeme s praxí v cukrářské výrobě, znalost sklad.hospodářství, práce s PC, SŠ vzdělání, aktivní řidič,znalost potravin.standardů výhodou. Nástup možný ihned. Nabídky na email v.krucka@lahudkycajthaml.cz, inf.na tel. 725562771.

Zvyšujeme výrobu a přijmeme vyučené či zaučené cukráře/ky, pekaře/ky. Jednosměnný denní provoz, dobré platové podmínky, závod.stravování, absolventy zapracujeme.C.V. na email v.krucka@lahudkycajthaml.cz, tel. 725562771. inf.

Hledáme: 1/ pracovníka/ci expedice- minimálně vyučení, ŘP B, zdrav.průkaz. Jen odpolední směny, oprávnění na VZV výhodou. 2/ dělníky/ce do cukrář. výroby se zdrav.průkazem, jednosm. provoz, závod. stravov. Vhodné i pro absolventy. C.V. na email: v.krucka@lahudkycajthaml.cz, inf. tel. 725562771.

OA v Praze 2 přijme učitele/učitelku DEJ a SPV. Nástup 1. 2. 2017. Životopis zašlete na e-mail: cao8@cao8.cz.117382

Zloděj připravil dvaadevadesátiletého válečného veterána Miloslava Masopusta o celoživotní úspory, když mu po ztrátě platební karty vybral z účtu 150 000 korun. Senior ztratil peněženku s doklady, penězi a platební kartou s napsaným PIN kódem letos v únoru. Ztrátu nahlásil policii, kartu ale nezablokoval. Po dvou měsících se ozvala banka. „Přišlo vyúčtování. Teprve tak jsme zjistili, že se z účtu odečítaly částky,“řekla České televizi manželka veterána Helena Masopustová. v Praze za jejich nákup nedávno vyměřil čtyřletý trest Martinu Kovářovi. Na falešné recepty vybral podle verdiktu 217 tisíc tablet, za každý nákup dal 80 tisíc korun.

Výrobci drog zamořují okolí

Léky se na drogu mění nejvíce tradiční a osvědčenou „českou cestou“, tedy jodo-fosforovou metodou. Aceton, louh a další chemikálie, které se přitom užívají, jsou ekologickou hrozbou, kontaminující stavby i spodní vody. Dekontaminace a sanace představuje notně drahou záležitost. A ohroženi jsou i řemeslníci opravující podobné prostory, pokud nejsou o chemické hrozbě informováni. Lovcům drog však analýza odpadových vod z ilegálních laboratoří pomáhá tato místa identifikovat. Podobně jako monitoring odběru elektřiny v případě pěstíren marihuany.

I z důvodu ekologických hrozeb policie zveřejnila mapu odhalených varen pervitinu a pěstíren marihuany, která je dostupná na webové stránce mapavarenapestiren.cz. Pražany by měla mapa informovat o tom, že v blízkosti jejich bydliště někdo vyráběl drogu.

Odhalené laboratoře lze sice identifikovat jen podle čtvrtí jako Holešovice či Dejvice, ale pro zpřesnění informací se mohou lidé obrátit na policii. Ta jim odpoví až na výjimky, kdy tomu bude bránit překážka, jako například probíhající vyšetřování. V budoucnu by podle Frydrycha mohlo být možné na mapě dohledat i konkrétní dům, jako je to běžné ve Velké Británii. Zloděj totiž peněženku našel na ulici a postupně vybíral peníze z bankomatů. Když se policistům nepodařilo pachatele vypátrat, zveřejnili 2. listopadu snímek podezřelého pořízený z bankomatu. Za dva dny se zloděj sám udal. „Osmapadesátiletý muž se přihlásil na policejní služebně, kde se doznal. Svého jednání lituje a je prý připraven odcizené úspory poškozenému vrátit,“uvedla mluvčí policie Iveta Martínková. Zloděj ještě nebyl za majetkový trestný čin souzen. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.