Zaměstnání - Nabídka

MF DNES - - PRAHA - Martin Bajtler, Jan Bohata redaktoři MF DNES

Útroby Strahovského stadionu skrývají kromě jiného kanceláře k pronájmu. A donedávna dokonce i drogovou laboratoř. V jedné z místností uvnitř stadionu ji provozoval osmatřicetiletý výrobce pervitinu, který materiál na drogy sháněl po lékárnách do té doby, než jeho činnost přerušila policejní razie. Minulý týden ho vyšetřovatelé obvinili z výroby omamných látek. Teď mu hrozí až pět let vězení.

Podobné případy řeší policisté v Praze často. Za rok 2016 se zatím policii v metropoli podařilo odhalit šestadvacet pěstíren marihuany a patnáct varen pervitinu. Ve velkém ÚMČ Praha 19 přijme na dobu neurčitou sociálního pracovníka sociálně-právní ochrany dětí. Nástup dle dohody. Požadujeme min. VOŠ sociálního zaměření, znalost zákona o sociálně-právní ochraně dětí, český jazyk slovem i písmem. Praxe a ZOZ vítány. Více na ÚD www.praha19.cz. Nabídky zasílejte do 21. 11. 2016 na adresu ÚMČ Praha 19, Semilská 43, 19700 Praha 9-Kbely. Informace o pracovním místě na tel. 286 01 01 40. se pervitin vyráběl například v Libni. Tam letos kriminalisté vypátrali už tři výrobny této drogy.

Spolu s Košířemi, Žižkovem, Smíchovem či Nuslemi je Libeň čtvrtí, která se v textech policejních hlášení a soudních žalob objevuje v souvislosti s výrobou drog nejčastěji. Výroba drog má v těchto místech tradici už od počátku 90. let.

Ačkoliv umístění drogových laboratoří v Praze zůstává během let podobné, mění se způsob, jak varny pervitinu fungují. „Místa výroby pachatelé často střídají a ke zřizování laboratoří si zpravidla pronajímají rodinné domy nebo sklady, kde

Letos policie odhalila v Praze patnáct varen pervitinu. Výrobě drogy stále dominuje takzvaná „česká cesta“. Pervitin se při ní získává z legálně dostupných léků.

správy ÚMČ Praha 10. Přihlášky do výběrových řízení lze podávat do 25.11.2016. Úplné informace a požadavky pro výkon dané funkce naleznete na úřední desce MČ Praha 10 a na internetových stránkách MČ Praha 10 (www.praha10.cz).

Česko-kanadská škola v Jesenici u Prahy nabízí ve školním roce 2016/2017 pozici učitelky MŠ, učitele pro 1. st. ZŠ - jedna pozice nástup ihned, druhá ve 2. pololetí – a učitele biologie pro 2. st. ZŠ - vhodná kombinace biologie s chemií. Požadujeme zkušenosti, nadšení a dobrou znalost AJ. CV zasílejte na: zs1@sunnycanadian.cz, hr@sunnycanadian.cz117285 provedou pouze několik varů a kontaminované prostory opouštějí,“uvádí aktuální analýza Národní protidrogové centrály (NPC).

Kapacita varen se stále zvyšuje. Na jeden výrobní cyklus jsou pachatelé schopni vyrobit desítky kilogramů metamfetaminu. Organizované gangy podle kriminalistů fungují jako výkonné společnosti, mají vytvořeny pružné produkční a distribuční sítě, které umějí rychle reagovat na poptávku po pervitinu.

Jeho cena se v pouličním prodeji pohybuje od 800 do 1 000 korun, v Německu za tutéž dávku drogy narkoman dá podle analytiků z NPC čtyřnásobnou sumu, ve Skandinávii až sedminásobnou. Na vrcholu pyramidy výrobců pervitinu jsou vietnamské gangy. „Nelegální byznys tyto skupiny cílí zejména na zahraniční zákazníky,“říká šéf NPC Jakub Frydrych.

K vaření pervitinu výrobci využívají například „zlatá vejce“, tablety léku na hubnutí Adipex. Do ilegální distribuce se dostávají pomocí „cinklých“receptů. Městský soud

Foto: Policie ČR

Z laboratoře Část zařízení z varny pervitinu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.