Van Persieho zranění není vážné

MF DNES - - SPORT -

vybral Svatoše. „Vždy jsem fandil Coloradu a Svatoš tam byl jedním z prvních slovenských hráčů. Navíc mám silné pouto ke Košicím, kde jsem studoval,“povídá Schnierer.

Okouzlilo ho i osobní setkání s tehdy dvaadvacetiletým útočníkem. „Jeden můj známý nám domluvil schůzku a poseděli jsme spolu. Byl milý a dalo se s ním mluvit o čemkoliv,“vzpomíná. Z jednoho posezení u kávy se stala pravidelná sešlost, dvojice se scházela po každé sezoně. „Až v posledních letech jsme se nepotkávali, protože po ukončení kariéry zůstal s rodinou v Americe.“

Mistrovské oslavy v kabině

Schnierer je hokejem poblázněný. Sám ho rád hraje, stejně tak hokejbal. Po zápasech vyčkává před arénami a loví podpisy. Hromadí suvenýry i od spousty dalších hráčů. Doma má třeba hokejku hvězdného Kanaďana Jamieho Benna. Středobodem hodnotné kolekce jsou ale Svatošovy věci. Ostatní sběratelé mu podle toho i „přišili“přezdívku. „Když jsem se na něj na burzách pořád vyptával, začali mi říkat Svatoš,“usměje se. Ale jen na moment, Zranění nizozemského útočníka Robina van Persieho z víkendového zápasu turecké fotbalové ligy není navzdory původním obavám vážné. Historicky nejlepší střelec národního týmu musel střídat s roztrženým víčkem, po operaci klubový lékař oznámil, že oko poškozeno nebylo a Van Persie se brzy na hřiště vrátí. „Po vyšetření a operaci se ukázalo, že nejde o nic vážného a jeho stav je dobrý,“oznámil doktor Burak Kunduracioglu. (ČTK) čerstvá tragédie jej stále tíží. „Byl to skvělý člověk,“posteskne si.

Chce zkompletovat sbírku Svatošových karet. „Chybí mi jich asi 160,“povídá. Sleduje aukční portály, oslovuje další sběratele. „Poslední roky se kolekce rozrůstá už hodně pomalu. Seženu tak 20 karet ročně. Ale nevzdám to.“

Cena není pro Schnierera téma, bez váhání skupuje i drahé hrané dresy svého favorita. Sehnal i ty z Ottawy či Nashvillu, tedy z klubů, za které Svatoš odehrál minimum zápasů a stihl obnosit jen pár trikotů.

Oddaný nadšenec nezná hranice, podrobně sledoval hráčovu kariéru. A tak není divu, že Schnierer nechyběl ani u posledního momentu Svatošovy hokejové pouti. Před dvěma lety společně slavili mistrovský titul Košic. Žilinský zubař se dokonce protáhl do kabiny a užíval si euforii se slavícím týmem.

Kdo by tehdy tušil, že o dva roky později se Svatoš rozloučí i s pozemským životem...

Foto: ČTK

Domácí síň slávy Peter Schnierer, povoláním zubař, má doma bohatou sbírku hokejových suvenýrů. Obdivoval hlavně Marka Svatoše.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.