Kdo je v Jarolímově týmu

MF DNES - - SPORT -

to jediný hrotový hráč, který má v národním dresu jakžtakž zkušenosti. Dal gól na Euru, naposledy proti Ázerbájdžánu oživil hru coby náhradník a je pravděpodobné, že v pátek nastoupí v základu.

Všichni tři Jarolímovi muži mají podobný styl, i když samozřejmě ne úplně totožný.

Škoda umí hrát zády k brance, vyhraje nejvíc vzdušných soubojů, v šestnáctce je důrazný jako tank.

Nováček Krmenčík mívá zády k brance k problémy, zato se nebojí vzít míč a přímočaře mazat k brance. Je agresivní, rád provokuje, hajzlík mu říkají trenéři soupeřů. „Bývám jen zdravě nasr...,“reaguje.

Schick má nejlepší mezihru, mazané kličky a může nastoupit i pod hrotem.

Teď ještě, aby reprezentační útočníci začali střílet góly. Protože bez nich může být boj o mistrovství světa ztracený už v pátek večer.

Tomáš Vaclík (Basilej), Tomáš Koubek (Sparta), Jiří Pavlenka (Slavia). Theodor Gebre Selassie (Brémy), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Jakub Brabec (Genk), Tomáš Sivok (Bursaspor), Marek Suchý (Basilej), Tomáš Kalas (Fulham), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday), Filip Novák (Midtjylland). Antonín Barák a Jaromír Zmrhal (oba Slavia), Jan Kopic a Tomáš Hořava (oba Plzeň), Bořek Dočkal (Sparta), Lukáš Droppa (Tomsk), Ladislav Krejčí (Boloňa), David Pavelka (Kasimpasa), Jiří Skalák (Brighton). Michael Krmenčík (Plzeň), Patrik Schick (Sampdoria Janov), Milan Škoda (Slavia).

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.