Autem při nehodě projelo zábradlí

MF DNES - - PRAHA -

projektů v současnosti přešlapuje na místě. A návrh rozpočtu je toho důkazem,“konstatuje Humplík. „Navíc si nemyslím, že je vhodné používat peníze na investice k umoření dluhu,“dodává.

Naráží tím na fakt, že rada včera spolu s rozpočtem schválila i jednorázovou úhradu části dluhu, který má Praha u Evropské investiční banky. Hlavní město tak z rozpočtu pro příští rok zaplatí 8,5 miliardy, čímž ovšem dojde ke snížení úrokové zátěže města.

„Chceme z Prahy udělat jedno z nejméně zadlužených měst v republice,“komentuje tento krok Krnáčová. Díky snížení úroků, které město platí, bude mít navíc Praha v budoucnu podle primátorky snazší pozici, pokud si bude chtít vzít další úvěr. Například na plánovanou stavbu metra D, která by měla celkově vyjít na zhruba 40 miliard.

Podle Humplíka ale Praha problém s dluhy nemá. „Vládnoucí garnitura se tím spíše snaží jen zakrýt to, že nemá kam investovat,“tvrdí.

V běžných výdajích vede doprava

Nezaměstnanost v Praze v říjnu klesla na 3,6 procenta ze zářijových 3,7 procenta. Bez práce je nyní v hlavním městě 32 024 lidí, což je o 1 045 méně než minulý měsíc. Naopak nabídka volných pracovních míst se mírně rozšířila, a to o 539 na 21 122. Podle údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR, bylo v metropoli z celkového počtu lidí bez práce 30 163 takzvaných dosažitelných uchazečů, tedy těch, kteří mohou do zaměstnání nastoupit ihned. Na jedno volné místo připadlo 1,5 uchazeče, celostátní průměr je 2,6. (ČTK) Velké štěstí měl při nehodě řidič v Nehvizdech v Praze-východ. Poté, co vyjel ze silnice a naboural do zábradlí, projela mu předním sklem kovová tyč. Přitom jen těsně minula jeho hlavu. „Řidič škodovky z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci na obrubník, odkud byl vymrštěn do protisměru,“popsala pro iDNES.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová. V protisměru se srazil s dalším vozem a naboural do zábradlí. Několik metrů konstrukce pak projelo autem a těsně řidiče minulo. (bun)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.