V Praze je nová vysoká škola

MF DNES - - PRAHA -

Kromě investic by se měl meziroční nárůst týkat i běžných výdajů města. Na ně pražští radní vyhradili o 2,4 miliardy korun více než loni.

Největší podíl peněz, téměř osmnáct a půl miliardy, spolkne doprava. Zhruba 560 milionů z celkového objemu financí přitom půjde na obnovu vozového parku dopravního podniku. Další desítky milionů poputují například na rozvoj železniční dopravy v Praze.

Celkem výdaje v dopravě v příštím roce spolknou téměř o miliardu více než letos.

Polepší si i školství. „Tam dojde ke zvýšení běžných výdajů o 876 milionů, což je největší meziroční nárůst mezi všemi kapitolami rozpočtu,“uvádí Kislingerová. To se dotkne třeba učitelů ve školách zřizovaných hlavním městem. Praha vyčlení na zvýšení jejich odměn sto milionů korun.

Návrh rozpočtu na rok 2017 musí kromě radních schválit ještě magistrátní finanční výbor a také pražští zastupitelé. Ti by o něm měli hlasovat na příštím zasedání zastupitelstva, které je naplánováno na 24. listopadu. V Nuslích byla včera slavnostně otevřena Vysoká škola kreativní komunikace, kde je možné studovat čtyři bakalářské obory. Ten literární navazuje na Literární akademii, která loni zkrachovala. Připravoval se ve spolupráci s pedagogy bývalé Literární akademie a její studenti mohli nastoupit přímo do druhého ročníku. Vedle literární tvorby je možné na škole studovat také grafický a mediální design, animaci a vizuální efekty nebo fotografii a audiovizi. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.