Pitva neodhalila, proč Svatoš zemřel

MF DNES - - SPORT -

a až za ním zůstávaly opravdové hvězdy NHL. „Nezasloužím si to,“rmoutilo jej. Když anketu opravdu vyhrál, nechal se od ostatních hokejistů přesvědčit, aby na All-Star Game odjel. Krátce před lednovou slavností dostal Scottův příběh nečekanou zápletku, Arizona edmontonského rodáka vyměnila a Montreal jej poslal na farmu. Šlo snad o podraz, který měl překazit Scottovu účast v Nashvillu? To téma se řešilo.

Za hromotluka se postavila hokejová veřejnost a NHL ustoupila. Scotta nechala hrát. Bijec se stal hitem exhibičního víkendu. Jeho dresy se okamžitě vyprodaly, on rozdával autogramy, zúčastnil se dovednostních soutěží, při Utkání hvězd dal několik branek a svedl fingovanou rvačku s fenomenálním útočníkem Patrickem Kanem. Scottův tým turnaj vyhrál, jeho kapitán byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem. Za odměnu získal automobil. „Jsem rád, že jsi tady,“usmíval se šéf NHL Gary Bettman.

Mělo jít o škodolibý vtip pár fanoušků. Nakonec se z toho zrodila Příčina úmrtí bývalého slovenského hokejisty Marka Svatoše, který zemřel v sobotu v Denveru ve věku 34 let, zůstává po pitvě neznámá. Čeká se na výsledky dalších testů včetně toxikologie. Spojitost s jeho smrtí mohou mít dřívější zranění hlavy, která utrpěl při kariéře. Podle prvních informací médií může být důvodem i předávkování léky. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.