Česko – Norsko

MF DNES - - SPORT -

Teď máte nakročeno, abyste cíl splnili. Jak se cítíte vy osobně?

Super. Kluci kolem mě se skoro všichni točí, jednou hraje ten, jindy ten, ale já hraju všechno. Nenastoupil jsem jen do poháru proti Kölnu, kdy jsem byl vykartovaný. Nemám si na co stěžovat, je mi i jedno, jestli nastupuju zleva, nebo zprava.

A jak vzestup Hoffenheimu prožívají fanoušci? Cítíte euforii?

Vlastně moc ne, protože v okolí není žádné velké město. Hoffenheim je vesnice, já bydlím poblíž, v Heidelbergu. A to je turistické město, takže tam na žádné ultras nenarazím. Naše fanoušky baví chodit na fotbal, zatleskají nám, stadion máme pořád plný. Ale není to tak, že by nás na ulici poznávali. Vlastně není kde. Jsou rozprchlí po okolních vesničkách.

Aspoň máte klid...

Přesně. Je fajn, že můžu jít v klidu na večeři nebo na kafe a nikdo mě nepozná. Na druhou stranu, Heidelberg má asi 150 tisíc obyvatel, je tam co dělat. Za ten rok se mi ještě nestalo, že bych se nudil.

Hoffenheim nemá velkou fotbalovou historii, podobně jako Lipsko, které dokonce vede ligu. Takové týmy u soupeřů nejsou moc oblíbené, že?

Je to tak. Vůči Hoffenheimu byla dřív taky nenávist, i když jsem to už nezažil. Vznikl z ničeho, taky postupoval z páté ligy až do bundesligy. Časem všechno opadlo, což podle mě bude podobné i v případě Lipska. Jeden dva roky, pak to ustoupí. Teď s nimi trochu soucítíme.

I vy jste sezonu rozjeli výborně. Myslíte na poháry?

Máme to v hlavě, ale je za námi jen deset kol. Do zimy to chceme udržet na pohárových místech, čekají nás v uvozovkách lehčí zápasy. Bundesliga je teď bláznivá: daří se týmům, které minulou sezonu moc dobré nebyly. Jeden rok hrajete o titul, druhý můžete spadnout. Češi hrají v pražském Edenu proti Norsku. Lístky se dají pořídit prodávají se na www.vstupenkyfotbal.cz. Z úvodních tří zápasů kvalifikace MS 2018 mají Češi jen dva body za bezgólové domácí remízy se Severním Irskem a Ázerbájdžánem. Po páteční kvalifikaci odehrají ještě

v Mladé Boleslavi proti Dánsku.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.