LUNÁRNÍ KALEND Ř

Odvážný, ostražitý a inteligentní ovčácký pes má velmi silné pouto ke svému pánovi, s nímž musí mít intenzivní kontakt. Zcela samozřejmě ochraňuje rodinu a bedlivě hlídá pozemek.

MF DNES - - TIPY & TRIKY -

ČTVRTEK, 10. LISTOPADU Jestli nemrzne, máte poslední šanci na zasazení česneku a cibule. Popřemýšlejte o koupi nového porcelánu a ozdobných předmětů.

PÁTEK, 11. LISTOPADU Zkontrolujte topení, pokud je potřeba, objednejte odborníka na revizi a případné seřízení. Pro jistotu nevařte, dnes se všechno připaluje.

SOBOTA, 12. LISTOPADU Sbírejte šípky a jeřabiny. Uklízejte všechno, co je potřeba, ale sklu, porcelánu a lustrům se pro jistotu vyhýbejte. Stáhněte topení.

NEDĚLE, 13. LISTOPADU K úklidu si pusťte oblíbenou hudbu. Vyzkoušejte nový recept na koláč. Když se při nákupu přimotáte k ochutnávkám, určitě je využijte.

PONDĚLÍ, 14. LISTOPADU Při úplňku v Býku vsaďte na tvůrčí činnost. Nakupte potřeby pro výrobu adventních věnců a vánočních gratulací a pusťte se do toho.

ÚTERÝ, 15. LISTOPADU V bezmrazém počasí vyvětrejte sklep. Prohlédněte uskladněné ovoce a zavařeniny – kazí-li se, hned je vyhoďte. Růže pečlivě obložte chvojím. Párky při vaření neprasknou, přelijete-li je vroucí vodou. Čerstvé bylinky nejlépe usušíte, když je opatrně zabalíte do čisté gázy. Dáte-li pod oděv na žehlicím prkně alobal, vyžehlíte jej snáze a rychleji. Objednejte a zaplaťte mobilem. Pošlete Potřebuje se pořádně vyběhat a vydovádět, jinak může být neurotický až agresivní. S pánem bude rád sdílet každý sport a díky své mrštnosti se hodí i pro agility či coursing. Může být využíván jako záchranářský pes, pro strážní službu, pachové práce (má vynikající čich) a služební výcvik. Je třeba pevná a jednoznačná, zároveň však laskavá výchova. Beauceron je osobnost, nesnáší nespravedlivé jednání a dril a slabého nedůsledného pána nebude respektovat. Může být celoročně držen venku a jeho srst nevyžaduje téměř žádnou péči – v období línání ji postačí důkladně vykartáčovat.

Magazín DOMA DNES na 4 týdny jen za 75 Kč! podle vzoru:

MAGAZÍN DOMA DNES PŘÍŠTĚ JIŽ VE VAŠÍ SCHRÁNCE!

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.