Bookmakeři i Horáček ve volbách tratili

MF DNES - - AMERICKÉ VOLBY -

Mezi vítěze amerických prezidentských voleb lze vedle Donalda Trumpa zařadit londýnského realitního magnáta Vincenta Tchenguize, mezi poražené naopak tuzemské sázkové kanceláře.

Bookmakeři Trumpa dlouho nepovažovali za favorita a podle toho na jeho vítězství nasadili výhodnější kurzy než na Hillary Clintonovou. Zmíněný Tchenguiz díky nim dle britského serveru deníku Metro vsadil na Trumpa 350 tisíc liber u dvou sázkových společností a vyhrál 1,2 milionu (v přepočtu více než 36 milionů korun).

Zkrátka nepřišli ani čeští hráči. Rekordmanem se stal zřejmě sázkař, který u Fortuny vsadil postupně na tři tikety 320 tisíc korun a nyní inkasuje výhru 1,45 milionu. Jiný sázkař, který si u kanceláře Chance vsadil na Trumpa 400 tisíc korun, vyhrál rovný milion.

„Sázkaři opět potvrdili, že na politických událostech, a nejenom těch českých, dokážou při tipování hodně vydělat,“komentoval mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Našli se však i takoví, kteří statisícové částky prodělali. Jedním z nich je kandidát na prezidenta a zkušený sázkař Michal Horáček. Ten se serveru Hlídacípes.org svěřil, že už v lednu vsadil na Clintonovou sto tisíc.

Hráči jsou nicméně oproti sázkovým kancelářím jasně v plusu. Fortuna bude podle Šraina muset vyplatit hráčům o devět milionů víc, než nabrala na sázkách. U Tipsportu se ztráta podle mluvčího Václava Sochora pohybuje v řádu desítek milionů korun. „Sázkaři na Tipsportu vydělali nejvíc v historii společenských sázek,“uvedl Sochor.

Podobně se vyjádřila i mluvčí Chance Markéta Světlíková. „Přijali jsme sázky za čtyři miliony korun, což je skutečně rekordní částka. Na volbu českého prezidenta u nás činil náběr sázek o rovný milion méně,“uvedla.

Sázkaři obrali bookmakery, přestože mírná většina sázejících věřila poražené kandidátce. Na Trumpa však byl stanoven výhodnější kurz a vsazené částky byly vyšší. (brz)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.