0AB

MF DNES - - PRAHA -

Větší část Prahy 4, 5, 6, 8, 9 a 10. Zbytek metropole. Parkování pro Pražany zdarma.

být cenově odstupňované s tím, že by řidič mohl své vozidlo ponechat i ve všech levnějších okruzích, než je ten, který si zaplatil. Nejdráže by vyšlo parkování v pásmu 0, naopak v okruhu C má být pro Pražany parkování zdarma. „Oproti současnému stavu by nemělo dojít ke zdražení,“říká Humplík. Přesné ceny neupřesnil.

Součástí systému by měla být také čidla, která by řidičům ukázala

počet volných míst v dané lokalitě pomocí infotabulí, či mobilní aplikace. To však není úplná novinka, obdobný systém již Praha testuje v několika vybraných ulicích.

Podle dopravního experta Petra Vomáčky z Ústředního automotoklubu je navržené řešení v zásadě dobré, podobné prý ostatně využívají i města jako Londýn, Milán či Oslo. Největší přínos vidí ve zrovnoprávnění pražských řidičů.

Problém s parkováním by však tento systém podle něj pouze odsunul za hranice Prahy. „Velká část řidičů by parkovala u zastávek vlaků či autobusů a na to nejsou střední Čechy vůbec připravené,“říká. Ač by totiž mimopražští řidiči mohli oproti dnešku parkovat ve všech ulicích na území metropole, museli by také všude platit. Dnes zdarma zaparkují alespoň tam, kde zóny ještě nejsou.

Jak by mimopražští řidiči platili za stání v okruhu C a jak by to město kontrolovalo, zatím nemá ODS příliš domyšlené. Šlo by údajně o kombinaci „chytrých“řešení, například senzorických čidel na lampách.

„Až budeme u moci...“

Vize naráží na zásadní skutečnost, že ODS není koaliční stranou, nýbrž opoziční. „Pevně doufám, že příští volební období budeme u vlády. To je tedy jasný termín, dokdy naše řešení zavedeme,“věří si Udženija. Zatím však chce strana jednat se zastupiteli i stávající koalicí. Podporu by mohla najít u vládnoucího hnutí ANO. „I my vnímáme současné parkovací zóny jako problematické a pro Pražany sporné,“ říká zastupitel ANO Patrik Nacher. Hnutí si prý nechá vypracovat právnické a ekonomické analýzy, na jejichž základě by se mohly zóny změnit. I podle něj je jedním z možných řešení zavést v Praze jednolitou zónu.

Proti úpravám dnešního systému ostatně není ani náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Ten již delší dobu mluví o tom, že se po roce 2018 mohou zóny výrazně proměnit. Tehdy se totiž sjednotí systém v nejnovějších zónách s tím, který platí v Praze 1, 2, 3 a 7.

Zóny je podle něj však třeba upravovat na základě spolupráce s odborníky, například z ČVUT, nikoliv politického rozhodnutí. Přiznal ale, že zóny mají chyby a pracuje prý na jejich odstranění. „Musíme co nejdříve zlepšit situaci pro živnostníky, zavést možnost starání se o rodiče či prarodiče a řadu dalších věcí,“říká. Řešení navržené ODS by podle něj rezidentům takřka nepomohlo a jen znovu motivovalo Pražany k užívání auta namísto veřejné hromadné dopravy. „Je to ze strany ODS plácnutí do vody typu – voliči vzpomeňte si, že já tady ještě žiji a dýchám,“říká Dolínek.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.