U Masaryčky se bude dál stavět. Se Zahou Hadid

MF DNES - - PRAHA -

ale už v pětatřiceti nebo čtyřiceti letech. Čím dál menší děti také trpí cukrovkou 1. typu, která je vrozená. „U dětí tvoří pacienti s diabetem 2. typu malou skupinu, ale jestliže u nás pediatři v 90. letech evidovali naprosto raritně pacienta s tímto typem cukrovky, dnes už ho mají úplně všichni,“varuje.

Pozitivní zprávou alespoň je, že ruku v ruce s čím dál větším zástupem cukrovkářů v Česku mají lékaři také lepší možnosti, jak je léčit. V minulém roce se na trhu objevily léky, které pomáhají lidem se závažnými komplikacemi přidruženými k cukrovce.

„Typicky jde o pacienty po srdečním infarktu. Ještě před rokem 2015 jsme neměli léky, které by zásadním způsobem ovlivňovaly úmrtnost těchto pacientů. Nové léky velmi výrazně mění jejich prognózu, předtím jsme jim neměli co nabídnout,“říká lékař. ● Penta představila svůj první realitní projekt administrativního paláce s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou v lednu 2012, do provozu byl uveden ke konci roku 2013. Celková investice se pohybovala ● Benefitem při prodeji bylo, že budova je Sídlí tam například poradenská firma Ernst & Young, největší tuzemská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners, Veolia, Bank of China, HSBC Bank, Hospodářská komora ČR a také Dr. Max, Fortuna a Penta Investments. ● Prostor kolem Masarykova nádraží Penta tímto obchodem neopouští. V okolí má velké plány s výstavbou obřího komplexu

Podle mluvčího má být projekt s restauracemi i parkem chloubou Prahy.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.