Hokejová Tipsport extraliga, 18. kolo

MF DNES - - SPORT -

branek vstřelil David Pastrňák v letošní sezoně NHL. Lepší je pouze Fin Laine s 11. hodně prostoru, trenér mu věří a on to dokáže splatit,“tvrdí hráčův agent Aleš Volek. „Když zůstane zdravý, tak si klidně může udržet průměr bod na zápas.“

Pastrňák jich má po 11 utkáních 13 (9+4). S bostonskými esy Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem vytvořil jeden z nejlepších útoků v lize. Dlouholetí parťáci Bergeron a Marchand se rozehráli na Světovém poháru v nezastavitelné lajně s kapitánem Sidneym Crosbym a dovedli Kanadu k triumfu. Teď mají místo hvězdného Crosbyho vedle sebe dvacetiletého Čecha, ale daří se jim stejně dobře. „Na první trénink jsem si chtěl vzít dres Crosbyho s číslem 87,“žertoval Pastrňák, jenž má na zádech 88.

Zatím nemá Crosbyho přehled, nahrávku ani zkušenosti. Ale dravostí, sebevědomím a excelentní střelou bez přípravy to dohání.

„David nikdy nebyl pouze střelec, spíš přihrával. Ale je pravda, že teď jsou jeho střelecké pokusy četnější,“vysvětluje Volek.

V začátcích profesionální kariéry měl český mladík po boku centra Davida Krejčího. Nyní se zdá, že si Pastrňák poradí sám. Nerozhodila ho ani dvouzápasová stopka za zákrok na obránce Rangers Dana Girardiho. „David na to měl svůj názor. Nerozsypal se z toho,“chválí Volek na dálku.

S českým útočníkem nezamávaly ani slabší výkony na Světovém poháru. Naopak, poučil se. „Vrátil jsem se pak zpátky na zem.Turnaj mi ukázal, že se ještě musím hodně učit,“uznal Pastrňák.

I díky tomu teď střílí jeden gól za druhým a český hokej má od nejlepších dob Jaromíra Jágra a Milana Hejduka znovu zástupce mezi elitními kanonýry NHL.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.