ZBLÍZKA

MF DNES - - ROZHOVOR DNES -

slávě. Nesmysl. Teď jsme se dostali do povědomí tím, že se o nás mluví a píše kvůli Slavíku, což je na jednu stranu nepříjemné. Na druhou stranu je to dobré, protože se o nás dozvídají lidé, kteří netušili, že existujeme.

Teď se o nás dost zvedl zájem na Slovensku. Přišly nabídky na koncertování, hodně lidí ze Slovenska nám píše na Facebook, mají zájem o naše trička, ptají se, kdy tam budeme hrát. To je příjemné.

Pardon, ale to je dost schizofrenní. Jako kapela potřebujete co největší zájem a zároveň vás štve, když jsou lidé zvědaví na Artura. Je on přínosem, nebo komplikací?

Obojí. Přínos i komplikace. Na každém koncertu se doprostřed hlediště postaví chlap s obrovskou kamerou. Oslňuje nás, vadí nám i lidem. Mnohokrát jsme říkali, jestli by si nestoupl na stranu nebo ať to vypne. Je jasné, že mu jde o Artura.

Víte, co mně na tom přijde nejzajímavější? Že je někdo schopen napsat, že si Artur dal někde pivo. To je událost, že si někdo dá ve dvaceti pivo, co? Nebo někam jde s kamarádkou a čteme: Artur má holku. Poprask.

To musí být otravné. Ty vlastně nemůžeš nic. Jak se s tím žije, Arture?

Nezapomínejte, že jsem zvyklý. U nás před barákem opravdu stálo auto novinářů čtyřiadvacet hodin denně. Máma jim někdy uvařila kafe a přinesla jim ho tam. Jsem zvyklý, že vejdu do tramvaje, autobusu nebo metra a osmdesát procent lidí se otočí. Dřív to bylo ještě horší, když jsem nosil dlouhé vlasy. Třeba se lidi diví, že jezdím městskou hromadnou dopravou a nemám limuzínu s osobním řidičem.

TÁTA NÁM NEPOMÁHÁ

Z jakých rodin pocházíte vy ostatní? Mají vaši blízcí něco společného s hudbou?

Já jsem v rodině první, kdo se hudbě věnuje.

U nás taky nikdo. Já v osmi začal hrát na klavír, pak na bicí.

Já k tomu měl nakročeno odmala. Děda hrál na kontrabas a táta s bráchou začali hrát taky. Náš druhý zpěvák, myslím, nějakého hudebníka v rodině taky měl a další člen, Nikita, má zbytek rodiny v Rusku, takže ty neznáme.

odnes tomu nevěřím, ale po rozhovoru s nimi jsem si večer pustila jejich hudbu. Metalcore, o kterém jsem dříve netušila, co si pod tím představit. Mladí pánové totiž byli tak sympatičtí, že mě začali zajímat. Dělají to, co je baví, i když vědí, že na tom nezbohatnou a nebudou extra slavní. A po počáteční nedůvěře je jasné, že je s nimi i dobrá zábava.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.