Přijet načas? Bez šance. Ucpané silnice v Praze trápí autobusy

MF DNES - - PRAHA - Viktor Votruba a Roman Šafhauser redaktoři MF DNES

Jízda autobusem z okolních obcí do Prahy a zpět je od září utrpením. Autobusy nabírají zpoždění několik desítek minut, dospělí chodí pozdě do práce a děti do školy. Za vše mohou ranní kolony, které do hlavního města nepustí autobusy dříve, než se tam dostanou zástupy osobních automobilů.

„Lidi mi kvůli zpožděním denně volají. Linky, které by do Prahy normálně měly jezdit necelých třicet minut, v dopravních špičkách jezdí i přes hodinu,“popisuje situaci starostka Odoleny Vody Hana Plecitá (Společně). „Nejsmutnější na tom je, že v dohledu není žádné řešení,“dodává. Obce o problému jednají s ČSAD a Ropidem (Regionální organizátor pražské integrované dopravy), zatím ale bez naděje na okamžité zlepšení. Problémy se týkají zejména severozápadu, severu, jihovýchodu a jihu Prahy.

Více než dříve trpí zpožděním hlavně cestující severně od Prahy. „Důvodem je výrazný nárůst intenzity individuální automobilové dopravy na příjezdu po dálnici D8. Na jaře roku 2015 ulicí V Holešovičkách projelo 69 tisíc vozidel za den, letos v červnu už to bylo 90 tisíc. Vliv na to pravděpodobně má tunel Blanka,“říká mluvčí Ropidu Filip Drápal. Podle něho můžou za kolony i nové modré zóny. „Minimálně signály, které to potvrzují, z okolí Prahy 6 a 8 máme. Konkrétní čísla, která by to dokazovala, ale zatím ne,“komentuje mluvčí. S tím nesouhlasí Středočeský kraj. „Teoreticky by aut jedoucích do Prahy mělo naopak ubýt. Část lidí se přesunula do veřejné dopravy, část parkuje v jiných částech města,“uvádí mluvčí kraje Michaela Drobná.

Spásné autobusové pruhy

Určité řešení je přece jen na dosah. Pražští radní tento týden schválili dokument Ropidu nabízející řešení průjezdnosti deseti nejzatíženějších tras. V návrhu je přednost na světelných křižovatkách pro tramvaje a autobusy, pro které mají vzniknout nové vyhrazené pruhy, případně se přesunou na tramvajové kolejiště. „Zjednodušeně řečeno nejde o to, aby se MHD zrychlilo, ale aby se volná průjezdnost pro MHD dostala do řádného stavu. V mnoha úsecích je silnice zahlcena auty,“uvedl specialista Ropidu na preferenci veřejné dopravy Tomáš

Prousek. U některých delších tras by se měla nynější doba jízdy zkrátit až o desítky minut. Například na Strakonické mezi Barrandovským a Lahovickým mostem mívají autobusy zpoždění dvacet až čtyřicet minut. Mezi Malou a Velkou Chuchlí by proto měl vzniknout pruh pro autobusy. „První hotové projekty budou nejdříve ke konci příštího roku a první realizované úpravy nejdříve v průběhu roku 2018,“klidní optimismus náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Na projekt preference MHD a navazující projekt parkovišť P+R by mělo jít 640 milionů korun.

Pomůže i rekonstrukce

Vymezení autobusového pruhu by uvítal i starosta Dolních Chaber Miroslav Malina (Volba pro Chabry), ale městská část si pomůže sama. „Na příští rok chystáme rekonstrukci Ústecké ulice a jednáme o dvou alternativách. Buď tam vznikne pruh pro autobusy, nebo by po ní mohly jezdit tramvaje až do Zdib,“říká Malina. Podle starostky Odoleny Vody by bylo řešením zrušit zpoplatnění dálnice D8 před Prahou, jenže kolony se tvoří i tam. Obyvatelům okolních obcí dojíždějících do Prahy za prací či studiem tak nezbývá než se obrnit trpělivostí.

Foto: Michal Šula, MAFRA

Jedeme pozdě Ranní kolony jsou v Praze každý všední den. Autobusy nabírají i půlhodinové zpoždění. Pomoci by prý mělo vymezení pruhu pro MHD a přednost na světelných křižovatkách.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.