Krmenčíkův sen: gól v premiéře

MF DNES - - SPORT - — David Čermák

Když dal v dubnu dva góly Spartě, byl tak dojatý, že se v kabině zavřel na záchodě a plakal štěstím. Co asi musel Michael Krmenčík dělat včera večer v Edenu? Nemohl uvěřit: „Je to pro mě sen. Korunoval jsem svůj krásný rok.“

Zápas s Norskem si vážně zapamatuje nadosmrti. Nad hřištěm hustě chumelilo, on poprvé nastoupil za fotbalovou reprezentaci a už po 11 minutách s nadšeným úsměvem ve tváři klouzal po kolenou k rohovému praporku.

Trenér Jarolím na nováčka, o kterém toho Norové moc nevěděli, vsadil. Věřil, že zápas odjezdí, že nenechá obránce vydechnout a hlavně že dá gól, na který Češi kvalifikaci až do včerejška čekali.

Krmenčík všechno splnil. Sotva uteklo deset minut, Dočkal ve skluzu prostrčil míč za obránce Krejčímu, plzeňský čahoun si na něj křiknul a dostal přihrávku před prázdnou bránu. Snadnou situaci nepokazil, a ještě než balon přešel čáru, zvedal ruce. „Bál jsem se, abych nepřestřelil. Ale tohle kdybych nedal, bylo by to špatné,“povídal.

Pak přišla oslava na kolenou, objímání se spoluhráči a na závěr Krmenčík máchal rukama a hecoval fanoušky, aby fandili ještě víc.

Když z Plzně hostoval v Dukle, často od trenérů slyšel: „Hraj fotbal čelem k bráně, jen tak budeš prospěšný.“Včera se tím řídil. Neúnavně se nabízel, napadal, vrhal se do soubojů, nejistým norským obráncům zápas znepříjemnil.

A když se poblíž branky dostal k míči, nic nevymýšlel a hned zakončoval. Kromě gólu dvakrát nebezpečně hlavičkoval, pálil i po dalším přiťuknutí Krejčího, ale moc se zaklonil a branku minul.

Mrzet ho to po výhře 2:1 nemuselo. S prvním reprezentačním startem se popasoval na jedničku.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.