Sobotní zápisník z Malé Strany

MF DNES - - NÁZORY - Miroslav Korecký

● Ministr Jiří Dienstbier odchází. A to měl v příštích dvou týdnech naplánovány dvě konference: „Násilí a sexismus v médiích a kyberprostoru“a „Domácí násilí z jiné perspektivy“, to vše v rámci „16 dní aktivismu proti násilí na ženách“. Akce organizuje oddělení rovnosti žen a mužů na Úřadu vlády, a to v rámci projektu „Domácí násilí a genderově podmíněné násilí – Uplatňování hlediska rovných příležitostí žen a mužů a podpora slaďování pracovního a soukromého života“. Ale to vše už je

dávno veteš, nástupem Trumpa v USA se stejně Dienstbierův svět zhroutil.

● Volby v USA vyhrál Donald Trump, republikáni a – Václav Klaus. Tvrdí to alespoň jeho institut. A okamžitě se dal do oběhu Klausův půl roku starý výrok: „Donald Trump symbolizuje naprosté zoufalství a beznaděj republikánské strany v USA, což už předvedla v řadě předchozích prezidentských voleb.“To jsou asi zase jen nějaká zlá slůvka a falešné větičky, protože Klaus je přece pevný jako dub a názory jistě nemění jako ponožky.

● Přesně 143 vteřin trvalo ve čtvrtek Jaroslavě Jermanové, než přečetla seznam poslanců a ministrů, kteří se omlouvají z

jednání Sněmovny. Jeden z posledních v sále, šéf komunistů Vojtěch Filip, se pak rozhorlil slovy: „Nevím, jestli jsme stále ještě parlamentní demokracií, nebo jestli je to cochcárna.“Ještě že nám alespoň ti komunisti brání demokracii jako lvi.

● Ministr zemědělství Marian Jurečka si hraje na vládní pobočku firmy Uber, poskytující alternativní taxislužbu. „Potřebuje teď někdo vzít do Prahy? Z Olomouce či Přerova. Odjezd nejpozději ve 21 hod.,“loví ministr spolucestující na Twitteru.

● „Dnes jsem zažil dvě politické revoluce. V Americe vyhrál Trump a v Praze jsem viděl ministra, jak si čte knížku na tramvajové zastávce. Abych vás nenapínal, byl to Pelikán,“netajil se ve středu údivem poslanec Martin Komárek. Je to však logické: ve středu namrzlo, a tak holt ministr spravedlnosti i jeho ochranka slezli z bicyklů.

● Politický rozvod se moc neliší od normálního, občanského. Lidi se přetahují o děti, byt, auto a peníze, TOP 09 s hnutím STAN zatím o funkci místopředsedy Sněmovny, na peníze má dojít vzápětí. Ale kdyby bylo nejhůř, určitě přispěchá Michaela Marksová se zálohovým výživným.

● V souvislosti s jednáním o návrhu na insolvenci Harvardského průmyslového holdingu, vzniklého z fondů Viktora Koženého, vzkázal „pirát z Prahy“do své domoviny: „Doufám, že jednoho dne se vrátím a budu moci významným způsobem dále přispět k rozvoji České republiky.“Tak ten tu ještě chyběl...

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.