Lokality, kde by mohla podle magistrátu vzniknout nová P+R parkoviště

MF DNES - - PRAHA - Jakub Heller redaktor MF DNES

Chabá kapacita pražských P+R parkovišť, která dnes pojmou jen asi tři tisíce aut, trápí řidiče již řadu let. Zejména ty mimopražské.

Po rozšíření parkovacích zón na Prahy 5, 6 a 8 na začátku letošního podzimu se však tento problém ještě prohloubil. V ulicích navíc příští rok míst k zaparkování ještě ubude. Nakreslení barevných čar totiž požaduje Praha 4 a tento krok zvažuje i Praha 9.

Magistrát si proto ve spolupráci s radnicemi nechal vypracovat analýzu, kde by mohla nová odstavná parkoviště vzniknout. Zatím úřady vytipovaly 62 vhodných lokalit, většinou v okrajových částech města. Nejasné je však to, kdy parkoviště vzniknou a zda je město zřídí na všech určených místech.

„Zahájili jsme jednání s majiteli pozemků. Je naším cílem, aby se začalo stavět co nejrychleji,“říká náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Řidiči, kteří dojíždějí ze středních Čech i dalších krajů republiky, totiž po rozšíření zón začali logicky parkovat tam, kde modré čáry ještě nejsou. Nejenže tím v těchto místech zhoršují plynulost dopravy, kvůli jejich autům se také hůře parkuje místním obyvatelům.

Nejvíce míst bude v Praze 6

První nová záchytná parkoviště by podle Dolínka měla začít sloužit v řádu měsíců. Příkladem může být to v Tobrucké ulici, nedaleko stanice metra Bořislavka. Tam již stání pro přibližně 150 aut vzniklo dříve, jen se jako parkoviště přestalo

Braník (30 až 60 míst); Nádraží Krč (300 míst); Nové Dvory (150 míst)

Barrandov (nárůst na 250 míst); Krematorium Motol (100 míst); Homolka (neupřesněno), Dobříšská ulice (500 míst)

Dlouhá Míle (1 000 míst); Nádraží Ruzyně (dvě stání, celkem 350 míst); Podbaba (čtyři parkoviště, každé o 60 až 150 místech); Tobrucká (150 míst); Veleslavín (100 míst); Vypich (100 míst)

Holešovice jih (neupřesněno); Jankovcova (76 míst)

Depo Hostivař (až 100 míst); Skalka (rozšíření kapacity); Zahradní Město (neupřesněno)

Opatov (1 000 míst); Roztyly (neupřesněno)

Nádraží Modřany (30

Magistrát si ujasnil, kde může Praha postavit záchytná parkoviště. Vytipoval 62 vhodných lokalit. Hlad po stáních P+R, kterých má metropole zoufale málo, zesílil po rozšíření barevných zón.

až 60 míst) časem využívat a je zavřené. První vozy by se tam měly znovu vrátit v lednu. Ostatně v Praze 6 plánuje magistrát parkovišť nejvíce, celkem deset. Největší z nich s kapacitou až tisíc aut by mělo být na Dlouhé míli u letiště. A o kus dál směrem na jih by měly u ruzyňského nádraží vzniknout dvě plochy pro stání, dohromady pro 350 aut. Parkoviště chce Praha stavět i na Vypichu, v Podbabě a ve Veleslavíně. „Tlačíme

Nové Butovice (neupřesněno); Stodůlky (až 600 míst)

Rajská zahrada (neupřesněno)

Horní Měcholupy východ (30 míst); Hostivař sever (150 míst)

Lipence (až 60 míst); Radotín (nárůst na 100 míst); Velká Chuchle (až 60 míst); Zbraslav k tomu magistrát již rok a půl. Jsem nadšený, ale mohli jsme slavit mnohem dříve,“říká Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6.

S řadou návrhů přišla i radnice páté městské části. Tamní největší parkoviště by mělo vzniknout u smíchovského nádraží v Dobříšské ulici, pojmout má pět set aut. Kromě toho budou moci řidiči auto ponechat u Krematoria Motol a na Homolce. Zvětší se také parkoviště na (dvě parkoviště, celkem 60 míst) Nádraží Zličín (60 míst) Letňany (rozšíření kapacity stávajícího parkoviště ) Letňany – Beladova (neupřesněno) Satalice (až 40 míst) Černý Most (880 míst); Horní Počernice (až 100 míst) Běchovice (300 míst) (více než 200 míst) (nárůst na 300 míst) (47 míst) Depo Písnice (800 míst); Písnice (400 míst) Řeporyje – nádraží (30 míst) Slivenec (105 míst ) Suchdol (170 míst) Štěrboholy – Průmyslová (60 míst) Troja (500 míst) Zličín – Ringhofferova (500 míst); Řevnická (720 míst)

Barrandově. „Jsou to místa, která jsou pro P+R parkoviště vhodná. V Motole je například konečná stanice metra a Dobříšská ulice je dopravním uzlem, kde je kromě metra i vlak a autobus,“říká Radek Klíma (TOP 09), starosta Prahy 5. Radnice má prý vytipovaná i další místa, kde by mohla vzniknout jen dočasná stání. „Nejdříve pro potřeby P+R, ale až se odstavná parkoviště podaří vytlačit na kraj města, sloužila by pouze pro naše občany,“dodává Klíma.

Z největších plánovaných parkovišť je možné zmínit ještě P+R pro tisíc vozů na Opatově u zastávky metra C, parkoviště na Černém Mostě a v Depu Písnice, obě pro 800 aut, a dvojici lokalit na Zličíně pro 500 a 720 vozidel.

Podle Dolínka však nestačí pouze parkoviště stavět, chce je více provázat s MHD. Bez přímého a pohodlného spojení do centra v nich totiž dojíždějící zřejmě parkovat nebudou. „Za ještě zásadnější prioritu než P+R ale považuji zvýšení parkovacích kapacit pro Pražany, a to hlavně na velkých sídlištích,“dodává Dolínek. Právě tam se podle něj Pražanům parkuje nejhůře.

Na legendárního vojevůdce Josefa Václava Radeckého, od jehož narození uplynulo 250 let, vzpomínali včera odpoledne lidé v centru Prahy.

Vzpomínkovou slavnost uspořádal Spolek Radecký a další organizace. Na „otce vojínů“, který během 72 let vojenské kariéry sloužil pěti císařům, se vzpomínalo na Staroměstském i Malostranském náměstí. Na tom druhém byl před 158 lety odhalen maršálkův pomník. Po převratu v roce 1918 jej lidé strhli. Umělecky cenné sousoší od bratří Maxů skončilo v Lapidáriu Národního muzea v Holešovicích. Také tam se včera vypravili účastníci vzpomínkové slavnosti. Připomínka velkého vojáka, potomka starého českého šlechtického rodu ze středočeské Třebnice, gradovala nástupem historických jednotek a předáním medailí jejím členům. Celkově pěkná vojenskohistorická akce včera některé diváky zklamala tím, že se organizátoři v čele průvodu chovali necitlivě, až hrubě k turistům, když v čele procesí doslova razili cestu.

Radecký svou skvělou vojenskou kariéru nastoupil jako osmnáctiletý v roce 1784 v Uhrách. V roce 1813 v Bitvě národů u Lipska vypracoval vítězný operační plán proti Napoleonovi. V roce 1848 u Custozy a Novary porazil vojska krále Karla Savojského. Zemřel na následky pádu z koně v Miláně roku 1858. (boh)

Foto: Dan Materna, MAFRA

Pocta vojevůdci Členové klubů vojenské historie uctili svým pochodem památku maršálka Radeckého.

Foto: archiv MAFRA

V 7.30 je plno Po sedmé hodině ráno se na obou záchytných parkovištích P+R (park and ride – zaparkuj a jeď) na Černém Mostě hledá místo jen těžko. Zejména Středočeši a lidé z Libereckého kraje během krátké doby zaplní všech 425 míst, kterými parkoviště disponují. Video viz praha.idnes.cz

Tobrucká Parkoviště už několik let „leží ladem“.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.