Program reprezentace

MF DNES - - SPORT -

Nemá lepší možnost, jak hráče poznat. I proto se v pátek dostalo třeba na dvojici Michael Krmenčík – Jaromír Zmrhal, kteří se navždy zařadili do reprezentačních dějin. Oba vstřelili gól, takže se ve střelecké listině zařadili třeba po bok slavného kapitána Jiřího Němce, který nasbíral 84 startů.

Plzeňskému bažantovi Krmenčíkovi, který byl pozván až dodatečně, daroval životní gól už v 11. minutě Krejčí nezištnou přihrávkou. „Víš, co jsi dokázal?!“řekl Krmenčíkovi dojatý brácha.

Rychleji se v premiéře trefili jen David Lafata (1. minuta), Martin Lukeš (2. minuta) a Ondřej Čelůstka (3. minuta).

Slávistovi Zmrhalovi ke gólu pomohl báječný kolmý pas od sparťana Dočkala.

Národní tým čekal 281 minut na kvalifikační gól. Byl očividně nervózní a pod tlakem, proto se cení, jak se dokázal vypořádat s norskou výzvou. Škoda že nevyhrál dřív.

„Přestože mužstvo dáváme dohromady, počítal jsem s tím, že na podzim budeme mít bodů víc,“neskrýval Jarolím.

To sedí. Domácí bezbrankové remízy se Severním Irskem a Ázerbájdžánem byly úplně zbytečné 16:0 12 8:2 7 2:4 7 2:4 5 5.Norsko 4 1 0 3 5:7 3 6. San Marino 4 0 0 4 1:17 0

(17.00 v Mladé Boleslavi) hraje národní tým přípravu s Dánskem.