Létat budu v důchodu

Moderátorka meteoroložka a K meteorologii se dostala díky létání na větroních, po přestěhování na hory se jejím největším koníčkem stal skialpinismus. Teď tento sport představuje už ve druhé řadě televizního seriálu Skialpem to začalo.

MF DNES - - ONA DNES O MNĚ -

O POVOLÁNÍ METEOROLOŽKY

Nevadí mi, že se mě pořád někdo ptá, jak bude. Je to, jako když se na lékaře obracejí lidi se svými problémy třeba i v hospodě. Jsem smířená s věčnou kritikou kvůli špatné, případně špatně interpretované předpovědi, bez toho tu profesi nemůžete dělat. Kdybych si měla povolání zase vybírat, neměnila bych.

O SYNOVI

Vítek chce po maturitě pracovat v zahraničí. A na studium dojde prý až někdy později. Respektuju to, je to jeho život. Věnoval se alpskému lyžování, ale je volnomyšlenkář – svazovalo ho jezdit mezi tyčkami. Dělá freestyle.

OLÉTÁNÍ

Létat na větroních jsem začala v patnácti, proti vůli maminky, bála se o mě. Táta, amatérský pilot, byl asi rád, protože – aspoň si myslím – chtěl kluka. Ale dveře mi neotevíral, vším na letišti jsem si prošla sama. Létala jsem pětadvacet let, teď už na to nemám čas a změnily se mi priority. Trenér akrobatů Stano Bajzík mi řekl, že dokud můžu, ať běhám po horách, a až mě začnou bolet kolena, sednu zase znovu ráda do éra. Takže se nemusím bát, co bude.

O EXTRÉMNÍM NATÁČENÍ

Přivítala jsem možnost ukázat skialp i ostatním, protože se mu věnuju už dlouho a ráda. Potěšilo mě, že od loňska, kdy běžela první řada seriálu, se mě už moc lidí na horách neptá, co to mám za zvláštní lyže a jak to, že mi to do kopce neklouže. S kolegou Jirkou Hölzelem – mimochodem výborným lyžařem – to bylo pohodové natáčení. Bylo vidět, že i kameramany to bavilo, přestože s námi chodili ověšení pětadvaceti kily techniky. Často jsme absolvovali i víc než dvanáctihodinové šichty v extrémních podmínkách, ale byla to obrovská radost.

O HORÁCH

Můj tatínek brzy pochopil, že nejsem talent na žádný sport. Ale řekl si, že mě aspoň naučí něco málo. Protože jsme bydleli u Štvanice, chodili jsme bruslit a jako vedoucí lyžařských kurzů mě učil lyžovat. Na horách jsem spokojená: raději se teple obléknu, než bych se pekla u moře.

O KOLE

Baví mě jezdit po horách. Je fajn dostat se do nějakého horského sedla, kde jsem byla v zimě na skialpu. Do výborného cyklisty mám daleko, občas kolo nahoru tlačím, z velkých srázů ho vedu dolů. Nedávno jsem s kamarádkami vyrazila obytným autem na týden do Alp. Ukázalo se, že i rozumným tempem si můžeme dopřát luxusní zážitky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.