Ivana Duchoňová (48), Nové Strašecí

MF DNES - - ONA DNES KRÁSA -

Přirozeně vlnité nebo kudrnaté vlasy dovedou někdy pořádně potrápit, protože se málokdy kroutí tak, jak bychom si přály. Právě s nimi chtěla poradit i naše čtenářka Ivana, která byla ochotná skoro k jakékoliv změně: „Jediné, co bych nechtěla, je červená barva vlasů, jinak to nechám zcela na kadeřnicích.“

„Ivana měla hodně dlouhé vlasy vzadu a krátké vpředu, takže jsem je napřed srovnala do jedné délky,“popisuje Jana Kirejevová z pražského salonu Toni&Guy, která Ivaně vytvořila šik mikádo s patkou. Už při stříhání také začala kadeřnice pracovat na tom, aby podpořila přirozené vlnění vlasů a jejich texturu. Postupně je stáčela do pramínků a teprve pak stříhala konce. „Tomu, aby kudrny vynikly a nekrepatily se, pomohl i stylingový krém Ivana prý nikdy nenašla odvahu přihlásit se do jakékoliv proměny, ale s blížící se padesátkou cítila, že je potřeba udělat nějakou změnu. Nejvíce ji trápí vlnité vlasy, které si neumí upravit. Dřív je zkoušela rovnat žehličkou na vlasy, ale výsledek se nelíbil jí ani manželovi. Poradit by chtěla i s make-upem, protože doteď se líčila minimálně. Pracuje jako pečovatelka v domově seniorů, má čtyři děti, a dokonce už je i dvojnásobnou babičkou. Ráda cvičí jógu a jezdí na kole. namačkaný do vlhkých vlasů a vysoušení difuzérem, který vlny nerozfouká. Případně je možné nechat je s krémem uschnout jen přirozeně,“dodává kadeřnice.

Ivaninu původní zlatavou blond kadeřnice Lucie Kacafírková ztmavila a ještě více podtrhla teplé tóny. „Tmavší blond jsem orámovala obličej, délky jsem pak probarvovala hned třemi odstíny, aby byl střih plastičtější,“vysvětluje kadeřnice a doplňuje, že zlatavě béžová dodá hezkou barvu i obličeji a navíc pomůže zneutralizovat například červené flíčky.

„Protože má Ivana velmi jemné rysy, nechala jsem celé líčení v přirozeném duchu,“předesílá Štěpánka Mercová, make-up artistka společnosti Sephora. Oči vykreslila stíny v teplej- ších oříškových barvách, které hezky vytáhnou Ivaninu modrou duhovku. „Hodně jsem se soustředila na obočí. Tvar jsem trochu rozšířila a přidala mu barvu. Skvělé jsou na to tenké mikrotužky, které dokážou vykreslit jednotlivé chloupky a výsledek tak vypadá velice přirozeně,“doporučuje Mercová. Pod obočí na závěr ještě nanesla rozjasňující stín, který ho opticky zvedl, a celé ho pak zafixovala průhledným gelem.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.