Tipy na pokladní systémy s EET

MF DNES - - EET - Jolana Nováková redaktorka MF DNES

Na výběr jsou pokladní systémy zcela jednoduché, takové, které sledují, kolik trží která směna, jestli ve skladu nedocházejí zásoby, udělají grafy, jak zákazníci nakupují v jednotlivých dnech měsíce či jak jde na odbyt nový druh výrobku...

Nejsnazší je zřejmě obrátit se na svého telefonního operátora – všichni nějaký jednoduchý systém nabízejí. Poptat se můžete i v některých bankách. Úplně malé restaurace, kde si dosud hospodský vystačil s bločkem a tužkou za uchem, budou preferovat systémy levné. A najdou je – některé nevyžadují tiskárnu a dokonce ani internet či chytrý telefon. Pokud je pro vás podnikání jen přivýdělek a máte třeba deset tržeb za měsíc, vyplatí se evidovat tržbu prostřednictvím esemesky a zákazníkovi přeposlat či opsat potvrzovací kód.

Přinášíme informace o některých dostupných systémech pro podnikatele s nízkými tržbami. Když si vyberete a časem zjistíte, že to není to pravé, nic se neděje. Prostě podáte výpověď a domluvíte se s jinou společností. Pokud jste si kvůli EET pořídili chytrý mobil, tablet nebo terminál, nemusíte se děsit dalších nákladů – starou techniku vám propojí s novým softwarem. hospodářstvím, neomezeným počtem přednastavených prodávaných položek, objednávkami podle stolů... Vyšší verze lze do konce února 2017 vyzkoušet zdarma. Je třeba pořídit si SIM s internetem.

v prodejnách, telefonická podpora nonstop.

Obavy drobných živnostníků jsou jasné: bude to komplikace, technicky složitá, která bude stát dost peněz. Zvládnu EET?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.