Vyhlášce nevyhoví ani jogurty či sýry

MF DNES - - Z DOMOVA - — Radka Hrdinová

Před čtyřmi lety si Dana Jelínková vzala na starost provoz bufetu na pražském Gymnáziu Na Vítězné pláni. „V té době tu nebylo nic, jen holé zdi a na podlaze pár prken,“rozhlíží se po prostorné místnosti v přízemí školy s více než 600 studenty.

Náklady na rekonstrukci a vybavení v řádu desítek tisíc korun platila škola, paní Dana má od té doby bufet v pronájmu. Teď se ale bojí, že bude muset skončit. Takzvaná pamlsková vyhláška podle ní natolik omezí sortiment, že se její bufet jen těžko uživí.

Co vám komplikuje život?

Vypadá to, že nebudeme mít co prodávat. Kvůli pamlskové vyhlášce budeme muset omezit sortiment, navíc nám náklady zvýší elektronická evidence tržeb. Z čeho je ale budeme platit, když budeme muset omezit sortiment?

Z čeho váš bufet žije?

Hlavně z pití a pak také z párků. Párky jsou zamítnuté a pití také. Podle nové vyhlášky nemohu prodávat ani slazené minerálky, které mám v tuto chvíli v nabídce, přesahují o pár desetin procenta stanovenou mez pro cukry. Já snad budu moct prodávat jen vodu.

S těmi párky je to přitom nefér. Já je prodávat nemůžu, ale v jídelně dají na jídelní lístek čočku s párkem a je to v pořádku. Připadá mi to nespravedlivé.

Zkoušela jste najít alternativu?

Jeden z výrobců mi nabídl ochucené vody, které by snad měly být s vyhláškou v souladu. Ještě jsem ale neviděla složení.

Nejde ale jen o nápoje. Připravuji pro studenty pečivo se sýrem, zeleninou nebo šunkou. U všeho musím zjišťovat složení, jenže požadavky vyhlášky jsou velmi přísné. Například hodnoty pro obsah tuku jsou tak nízké, že se do nich nevejde ani třicetiprocentní eidam. Je příliš tučný. A to se týká mnoha výrobků považovaných za zdravé.

Které máte konkrétně na mysli?

K snídani mají studenti rádi vedle obložených baget třeba jogurt s müsli a čerstvým ovocem, také ho připravuji sama. Jenže výběr jogurtů je podle vyhlášky velmi omezený kvůli limitu, který vyhláška stanoví na obsah tuku. V müsli je zase hodně cukru. Vůbec nevím, jestli budu moct studentům tuto snídani dál nabízet.

Chtěli jsme, aby z ministerstva poslali nabídku sortimentu nebo tipy, jak se přizpůsobit vyhlášce, ale nikdo nám neřekl, co bychom měli prodávat. Musí to být zdravé, ale také to musí studentům chutnat, aby do toho šli a koupili si to. Snížit obsah cukru a tuku nestačí.

Co očekáváte po 1. lednu, kdy skončí přechodné období?

Určitě velký finanční propad, samozřejmě. Nehledě na to, že si nedovedu představit elektronickou evidenci tržeb v praxi. O přestávkách sem vtrhnou desítky studentů, když jim budu muset dávat paragony, obsloužím jich méně. Pan ministr by si sem měl jít stoupnout a zkusit si to.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.