Fórum

MF DNES - - NÁZORY - Redaktor MF DNES

Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, platí v případě ministra dopravy Dana Ťoka z ANO a nejen jeho. Včerejší schůzku s premiérem ustál, nicméně tlak na jeho výměnu ze strany Bohuslava Sobotky a ČSSD se nezmírní. Z jistého pohledu jde však spíše o politické hry než o objektivní kritiku ministrovy práce.

Ťokovi je možné oprávněně vytknout ledasco a ČSSD už mu to vytýkala i dřív, ale teď po krajských volbách hodně přitvrdila. Po bezútěšném vedení resortu v minulosti (zastavení staveb Vítem Bártou) však v tomto případě řidiči vidí sami, zdali se silnice opravují. Mohou se o tom přesvědčit v mnohdy nekonečných kolonách doslova na vlastní kůži.

Sobotkovi vadí problémy tendru na výběr mýta, potíže s dokončením dálnice D8 či provoz na D1. Ke kritice se přidal ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Šéf ministerstva financí a hnutí ANO Andrej Babiš se logicky svého ministra zastal.

Ať tak či onak, stále zapadá, že Ťok zakázal správcům silnic či Drážnímu úřadu, aby v nových smlouvách, jež uzavírají se soukromými firmami vítězícími ve stavebních tendrech, sjednávali rozhodčí doložky. Ty se uzavíraly pro případ, kdyby se s firmami stát soudil třeba kvůli nekvalitně odvedené práci, na čemž paradoxně nikoli stát, ale firmy kolikrát vytřískaly další stamiliony. Bez rozhodčích doložek se tak budou nově řešit miliardové spory (ilustrativním příkladem může být zvlněná ostravská dálnice) před běžnými soudy. Je to krok správným směrem. Doposud totiž nebylo zřejmé, proč se řeší neveřejně u instituce – tedy Rozhodčího soudu, ovládaného, jak je doložitelné, lidmi kolem ČSSD, jenž ani soudem v pravém slova smyslu není.

V tomto ohledu může být Ťok evidentně nepohodlný mnohým firmám, včetně Škody Transportation, i leckomu z politiky.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.