Číňany láká česká železnice

MF DNES - - EKONOMIKA - Martin Petříček redaktor MF DNES — Jan Sůra

Čínská skupina CEFC plně ovládne Pivovary Lobkowicz. Dosud měla ve firmě, která sdružuje sedm regionálních pivovarů, podíl necelých 78 procent, zbytek patřil finanční skupině J&T.

„Domluvili jsme se na převzetí celé investice a řízení ze strany CEFC. Připravujeme restrukturalizaci pivovarnické skupiny, aby její exportní potenciál nabyl na síle,“říká viceprezidentka české pobočky CEFC Marcela Hrdá.

Co možná vypadá jako drobný posun, ukazuje, že čínským investorům začínají v Česku narůstat svaly. Pozice toho, kdo stojí v pozadí, už jim nestačí. Do řízení firem chtějí co nejhlasitěji promlouvat a dělat byznys po svém. A navíc být co nejvíc vidět.

A právě CEFC, v níž jako hlavní postava figuruje bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík, je z čínských firem na českém trhu nejviditelnější. Na akvizice už vynaložila téměř 23 miliard korun, vlastní například strojírenskou firmu Žďas, klub SK Slavia či poloviční podíl ve společnosti Travel Service.

Další investice v celkové hodnotě téměř 31 miliard právě dokončuje, se skupinou Penta se například dohodla na převzetí pražské obchodně-kancelářské budovy Florentinum. Nedávno se navíc objevily zatím nepotvrzené spekulace, že Číňané jednají o kapitálovém vstupu do zmíněné investiční skupiny.

CEFC kromě toho vlastní desetiprocentní podíl ve skupině J&T, který hodlá navýšit až na 50 procent. Získání souhlasu s transakcí od regulátorů však postupuje pomalu, příslušný proces zatím běží jen na Slovensku a na úrovni eurozóny. „Finance patří mezi hlavní oblasti, ve kterých se skupina CEFC angažuje. Pro svoje podnikání na novém kontinentu navíc potřebujete novou základnu,“vysvětluje Hrdá.

Jako šéf Smíšené česko-čínské komory řídí Tvrdík také Čínské investiční fórum. Akce, jejíž hlavní program proběhl včera, má představit čínským podnikatelům Česko jako zemi, která je pro jejich investice bezpečná. Na prestižní akci se sjela zhruba pětistovka byznysmenů z Číny a přibližně stejný počet podnikatelů z Česka a dalších zemí střední a východní Evropy.

Nešlo o takové šajby jako při březnové návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, přesto se Tvrdíkovi podařilo do Španělského sálu Pražského hradu přilákat zástupce internetového obchodu Alibaba, čínských leteckých společností či významných bank. A také zástupce čínských provincií.

Přivítal je premiér Bohuslav Sobotka. „Pracujeme na napravení dluhu ve spolupráci, který zde vznikl za minulých vlád. Čína je pro nás významný politický a ekonomický partner,“prohlásil Sobotka.

Z českých podnikatelů na akci nechyběl spolumajitel společnosti Home Credit Jiří Šmejc. Čína představuje pro skupinu klíčový trh, chce hrát velkou roli v její transformaci. „Půjčky spotřebitelům se stanou novým motorem růstu čínské ekonomiky. Na spolupráci vydělají i čínští výrobci mobilních telefonů,“prohlásil člen představenstva Home Creditu Mel Carvill.

Na akci dorazily i politické figury minulosti, které – stejně jako Tvrdík – nastartovaly svou novou kariéru díky navazování vztahů s říší středu, jako expremiér Petr Nečas či exministr zahraničí Jan Kohout. A také odcházející sociálnědemokratičtí hejtmani – Michal Hašek a Miroslav Novák.

Řada plánů zazněla už loni. Čínské banky chtějí v Praze vybudovat své pobočky, hovořilo se o těsnější spolupráci v letectví, průmyslu či energetice. Letos se navíc mluvilo o potenciálu při kooperaci v oblasti e-commerce či retailu.

„Odhadujeme, že 60 až 80 procent čínských obyvatel měst bude do roku 2025 náležet ke střední třídě. To bude představovat velký trh pro zahraniční zboží. A čínští spotřebitelé se více zajímají o kvalitu zboží, odkud pochází, a rádi objevují nové produkty, což bude českým vývozcům vyhovovat,“říká expertka na čínskou měnu z HSBC Sue Anne Tayová.

Kritici tvrdí, že se těsnější vazby s Čínou v ekonomice moc neprojevují a že z plánovaných 300 miliard tu utratila jen zlomek. „Je třeba si uvědomit, že česko-čínská spolupráce trvá necelé dva roky. Ale Čína má strategické partnerství s 51 zeměmi, včetně USA a Kanady. Očekávat, že ze dne na den je všechny předeženeme, není reálné,“namítá Tvrdík.

Poprvé v historii se o zakázku pro České dráhy zajímá čínský výrobce vlaků. Společnost CRRC, jež je největším výrobcem železniční techniky na světě, je mezi čtyřmi soutěžícími v zakázce na dodávku elektrických jednotek.

Přítomnost čínského výrobce potvrzuje Zpráva o činnosti řídícího výboru Českých drah, kterou předložilo ministerstvo dopravy. I když materiál neuvádí konkrétní jména zájemců, dle informací MF DNES jde právě o CRRC. Dalšími zájemci jsou Škoda Transportation, Siemens a Stadler.

CRRC má nicméně už jistou jinou zakázku na české železnici. Před několika týdny se dohodla se soukromým dopravcem Leo Express na dodávkách vlaků.

I když na první pohled může zájem Číňanů o české koleje vzbuzovat obavy z kvality, lidé z oboru upozorňují, že dnes je čínský železniční průmysl světovou špičkou. Společnost CRRC uspěla nedávno například v USA.

CRRC má obrat kolem 30 miliard eur a zaměstnává přes 185 tisíc lidí. Jen ve vývoji jich pracuje 15 tisíc. Firma se zaměřuje čím dál více na vysokorychlostní vlaky. Na čínském trhu má podnik více než 90procentní podíl v oblasti dodávek železniční techniky.

Firma CRRC nedávno otevřela velké zastoupení ve Vídni, z něhož řídí expanzi do Evropy. Česko v ní může hrát velkou roli i kvůli tomu, že zde má železniční průmysl dlouhou tradici. Nemusí proto jít pouze o dovoz vlaků vyrobených v Číně.

Mluví se například o zájmu CRRC o Škodu Transportation. Největší železniční firma v České republice se už s CRRC spojila kvůli zakázce pro izraelské železnice, informace o připravovaném kapitálovém propojení ale nechce komentovat. O vstupu CRRC by se dle informací MF DNES mělo definitivně rozhodnout během příštích tří týdnů.

Chtějí koupit i výzkum

Společnost CRRC se netají zájmem o evropské trhy. Klíčové je pro ni získat reference a potřebná schvalování. Proto jí Škoda zapadá skvěle do portfolia. Lidové noviny současně upozornily na zájem čínských investorů o Výzkumný ústav železniční, který testuje nové lokomotivy a je důležitým místem při schvalování nových strojů.

Železniční průmysl se poprvé objevil na seznamu čínských investic letos na jaře, kdy bratři Šuškové oznámili prodej své firmy TSS (Traťová strojní společnost) čínské CEFC za 240 milionů korun. Obchod však stále ještě není dokončený. „Nedokončené transakce nemůžeme komentovat,“řekl právní zástupce TSS Karel Ležatka.

Spekuluje se také například o zájmu Číňanů o výrobce vlakových dvojkolí Bonatrans patřící Jitce Cechlové Komárkové. Největší výrobce v Evropě v oboru loni vydělal 838 milionů korun při osmimiliardovém obratu, firma předloni ovládla německou firmu GHH Radsatz.

Vstup čínského investora striktně odmítá Josef Bárta, hlavní majitel společnosti CZ Loko. „Dal jsem jim jasně najevo, že nemáme zájem,“řekl Bárta.

„K Číně se stavíme stejně jako většina evropských států,“řekl premiér Bohuslav Sobotka. Foto: ČTK

Příležitost se ukázat Prezident Miloš Zeman pořádal včera na Pražském hradě slavnostní večeři při příležitosti Čínského investičního fóra. Dorazil například bývalý hejtman Michal Hašek (vlevo) či advokát Radek Pokorný (vpravo), který má blízko k premiéru Sobotkovi.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.