Za heroin z makovic dostal hudebník tři roky

MF DNES - - PRAHA -

Ondráčka. „Pokud chceme, aby se snižoval počet politiků v dozorčích radách a představenstvech městských firem, je takový krok spíše kontraproduktivní, protože se tím jen vytvoří další struktura, do které se dosadí opět politici,“říká.

Podle radního Procházky však nové struktury vznikat nebudou. Jako řídící firma by měla posloužit společnost Pražská plynárenská

Heroinový gang? Ani náhodou! Parta, která sbírala makovice a podomácku je zpracovávala na heroin, se dočkala včera u Městského soudu v Praze spíše otcovské domluvy než trestů. Exkytarista punkové skupiny Plexis Jan Jukl odešel s tříletým trestem, 15 měsíců z něj si již odseděl ve vazbě. Lucii Mašínové a Renatě Kulhanové soud udělil podmínky a ochranný dohled.

„Původní přísnější kvalifikace nemohla obstát,“zdůraznil soudce Tomáš Kubovec. Ten Jukla pustil z vazby. „V zimních měsících nic nekvete, tak snad nepodlehnete pokušení,“rozloučil se s Juklem. Soudce domlouval i dámám na lavici obžalovaných. „Běžte, než si to rozmyslím. A běda, jestli vás ještě uvidím anebo se dovím, že nedodržujete ochranný dohled,“pohrozil. „Spravedlnost ještě funguje,“vydechl si Jan Jukl.

Stěžejním důkazem měl být kufr s fáči s nasbíraným opiem. Ten však Juklovi loni kdosi z narkomanské komunity ukradl. Po dvaceti dnech se zavazadlo objevilo na policii. Zajímavé bylo, že člověk, který jej tam dodal, věděl, na jakou jednotku kufr doručit. Důkaz tak nešlo použít. Obžalovaným původně hrozilo 8 až 12 let. Státní zástupkyně však citelně zmírnila kvalifikaci.

Trest si trojice vyslechla za sběr makovic, výrobu pár gramů heroinu „českou cestou“a jeho prodej či výměnu. Jukl se zčásti doznal. Uvedl, že drogy bere skoro 30 let. (boh)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.