Bude v hale sněžit? útočil sesazený panovník Novak

MF DNES - - SPORT -

Naprostá většina obyvatel planety by si přála prožívat aktuální „krizi“Novaka Djokoviče, o tenistech ani nemluvě. Jenže srbský kouzelník je zvyklý na maximum. A tak už se neudržel. „Vy jste neuvěřitelní. Vy si pokaždé vybíráte jen tyhle věci,“vyjel na novináře na Turnaji mistrů, protože dostal dotaz, zda už své emoce někdy nepřehání – v třísetové bitvě s Rakušanem Thiemem totiž vzteky napálil míček do hlediště. „Jestli jsem mohl někoho zranit? Taky mohlo tady v hale sněžit, ale nesněžilo. Není to pro mě téma.“

Pro ostatní ano. Slavný anglický tenista minulosti Tim Henman jako analytik BBC uvedl: „Je to velmi překvapivé u muže Djokovičových zkušeností. A tím spíš to ukazuje jeho mentální rozpoložení.“

Abychom vysvětlili úvodní větu, Djokovič je miliardář, sportovní ikona a inovátor, letos vítěz dvou grandslamů a druhý muž žebříčku. Což je pro něj málo!

Sám přiznal, že se rve s motivací a ohrožuje ho syndrom vyhoření. Podobných výlevů jako odpálení míčku na tribuny londýnské O2 areny už letos pár ukázal. Bývá nevrlý na žurnalisty. „Oni to vědí, proto nahodili udičku. A Novak se chytil,“řekl Henman o jeho ironii.

Podle britského bulvárního listu Daily Mail se Djokovič v rámci tápání dostal „pod silný vliv duchovního guru“Pepeho Imaze. Tento Španěl pomohl z depresí Djokovičovu bratrovi Markovi a jeho heslem je „láska a mír“.

Což sesazený panovník zatím příliš doslovně nedodržuje. (nem)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.