Vandasovců se sešlo pár. Rušily je písně Kubišové

MF DNES - - Z DOMOVA -

Měla to být největší akce příznivců krajní pravice. Nakonec se včera v Brně na Moravském náměstí sešlo jen několik desítek lidí. „Jsi patriot, co má svou zemi rád, nikdo tě nezastaví,“linula se píseň z reproduktorů. „Je to slabota,“pokyvovali nad počty posluchačů nespokojeně organizátoři.

Sérii projevů odstartoval předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas. „17. listopadu se koná spousta akcí, ale to zdravé národní jádro se sešlo v Brně. V této neklidné době to je potřeba,“promlouval. Mezitím přišla na náměstí skupinka lidí a hrála na kytaru písně Marty Kubišové, což se podporovatelům Dělnické strany nelíbilo. „Táhněte pryč, takové jako vy naše země nepotřebuje,“ozvalo se několik odpůrců, ale šarvátce předešel policejní antikonfliktní tým. Nakonec se účastníci demonstrace vydali na plánovaný pochod městem, který se obešel bez konfliktů.

O něco více lidí – několik stovek – se sešlo na Festivalu svobody na Dominikánském náměstí, kde vystoupili studenti a významné brněnské osobnosti, nechyběly modlitby a česká hymna, akci zakončil průvod se svíčkami. (md)

Foto: M. Stránská, MAFRA

Chabá účast Avizovaná „největší“akce krajní pravice moc lidí nepřilákala.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.