Štyler jako starosta Prahy 11 skončil. Zastupitelé jej odvolali

MF DNES - - PRAHA -

a ICT v odboru hospodářské správy ÚMČ Praha 10. Úplné informace a požadavky pro výkon daných funkcí naleznete na úřední desce MČ Praha 10 a na internetových stránkách MČ Praha 10 (www.praha10.cz). Vaše písemné nabídky doplněné strukturovaným životopisem zasílejte na e mail: VendulaN@praha 10.cz nebo předejte osobně na personální oddělení ÚMČ Praha 10.

Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11). Pro jeho odvolání v tajné volbě hlasovalo 23 zastupitelů ze zastupitelstva s 45 členy. Odvolání celé rady navrhl místostarosta Jakub Lepš (TOP 09), zastupitelé nakonec odvolali pouze Štylera. Po volbách v roce 2014 vládla na Jižním Městě koalice HPP 11, TOP 09 a ANO, která se letos v březnu rozpadla. Podle Štylera za jeho odvoláním stojí spojení se řady „problematických“zastupitelů.

Hlasování se zúčastnilo 25 zastupitelů, z nich pro Štylerovo odvolání nehlasovali pouze dva. Proti nikomu z ostatních radních se nepostavil nadpoloviční počet třiadvaceti hlasů. Z původně devítičlenné rady tak nyní zůstalo ve svých funkcích „Poučení pro firmy – nechte navrhnout logo své zaměstnance. Vyjde to levněji a i vypořádání autorských práv se dá ošetřit v pracovní smlouvě.“– Jakub Feifar šest radních. Dva radní z řad HPP 11, Ladislav Kos a Šárka Zdeňková, byli odvoláni na jaře.

„Bez jakéhokoliv mandátu začal prosazovat nesmyslný plán na odtržení Jižního Města od Prahy, v Evropské unii aktivně sabotoval dostavbu Pražského okruhu na jihovýchodě Prahy a dále si utrhl ostudu vyrytím svého jména do kříže na chodovském hřbitově,“uvedl Lepš. Podle něj navíc Štyler škodil Praze 11, když prý nazýval představitele města „dutými hlavami“.

„Hlasování ukázalo, kdo byl schopen se s kým spojit, a to se v budoucnu ukáže. Je vidět, jak hnutí ANO 2011 respektuje výsledky voleb, jejich šéf Andrej Babiš v Ústí to samé označil za prasárnu,“řekl Štyler. Bývalí koaliční partneři se podle něj spojili se zastupiteli, mezi nimiž je prý i bývalý příslušník StB, další je nepravomocně odsouzený.

Koalice HPP 11, TOP 09 a ANO se v březnu rozpadla poté, co byl z postu místostarosty odvolán dnes už senátor Ladislav Kos (HPP 11). Na dalším zasedání pak byla odvolána Zdeňková. (ČTK)

Foto: MAFRA

Proti starostovi Štylera odvolalo 23 z 45 zastupitelů.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.