Obtěžování dívek z kolejí

MF DNES - - PRAHA - Kateřina Havlická redaktorka MF DNES

mě nakonec pustil. Pořád nevím proč,“líčí vyděšená studentka. „Mohl by mi udělat cokoliv, nemohla jsem se ani pohnout. Rozběhla jsem se až za takových deset vteřin, kdy jsem si uvědomila, že můžu,“pokračuje s tím, že útočník měl na sobě v nočním mrazu jen modrou mikinu, z čehož usuzuje, že také bydlí na koleji.

I přes dlouhodobé výzvy policie a návody pro tyto případy, které sepsané visí na kolejních nástěnkách, však udělala obvyklou chybu a incident ihned neohlásila. Běžela ke kamarádům, odkud po čtvrthodině odešla na vrátnici koleje, kde s vrátným zavolali městskou policii. Až teprve ta zprávu předala Policii ČR. Agresor už byl dávno pryč.

Další studentka z břevnovských kolejí ohlásila napadení. Naštěstí násilníkovi utekla. Kolejní rada upozorňuje také na muže, kteří okny pozorují dívky ubytované v přízemí.

Šmírovat už nestačí, teď se fotí

Sexuální devianti obtěžují dívky z Hvězdy a Větrníku už několik let. V květnu 2013 se nedaleko benzinky v Ankarské ulici

studentku Kláru, o rok později v březnu se mu s pomocí pepřového spreje ubránila studentka Tereza. V červnu 2014 napadl budoucí archeoložku Danielu (dívky si nepřály uvést svá příjmení). má na svědomí třiadvacetiletý mladík, který útočil v roce 2013, 2014 a 2015, než ho policie dopadla. Letos na podzim se objevil

u bývalé menzy napadl studentku lékařské fakulty Barbaru. V okolí kolejí se pohybují Jednoho z nich předloni studentka Adéla potkala na opuštěném parkovišti mezi oběma areály. Letos se u Hvězdy vyskytlo několik takových mužů – nejméně jednou v červenci, v srpnu a v říjnu. U Větrníku se od září pohybují kteří sledují dívky v pokojích v přízemí.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.