RÁDCE ZDARMA: ZDRAVÁ PLEŤ

S rostlinnou léčbou i úpravou stravy pracuje zejména tradiční čínská medicína. „Vynikající výsledky lze dosáhnout u ekzémů a lupénky bylinami čínské medicíny, zejména v kombinaci s akupunkturou, ale to už je pro odborníky,“říká přední odbornice čínské med

MF DNES - - FRONT PAGE -

Pro jaké kožní potíže je rostlinná léčba nejvhodnější? V kterých případech ji nedoporučujete?

Rostlinná léčba je vhodná pro všechny, pokud je individuálně přizpůsobená, pacientovi chutná a dělá mu dobře, neboť to je i zdroj stopových prvků a prospěšných látek, kterých máme spíše nedostatek. A to při vnitřním i zevním užívání –koupelích, obkladech, zábalech. Proti svědění u ekzémů u dětí i dospělých se mi osvědčily koupele z řebříčku, pšeničných nebo ovesných otrub, přesličky, koupele z mořských chaluh a podobně. Při vnitřním užívání se dobře snáší i samotný sléz, případně v kombinaci s přesličkou, třezalkou, kopřivou – při kombinacích je už nutné postupovat podle individuální situace a snášenlivosti.

Vynikající výsledky lze dosáhnout u ekzémů a lupénky bylinami čínské medicíny, zejména v kombinaci s akupunkturou, ale to už je pro odborníky a zahrnuje to i změny ve výživě, které jsou velmi důležité právě u těchto kožních nemocí.

Které byliny se podle vás hodí pro domácí používání? Velmi oblíbený je heřmánek. Lze ho doporučit paušálně?

Heřmánek bych paušálně nedoporučovala, nemusí vyhovovat všem, případně je vhodné ho kombinovat s dalšími rostlinami, například šalvějí, slézem, kořenem nátržníku, bedrníku, natí přesličky a podobně, ale to už je opět individuální.

K výraznému zlepšení ekzému, akné a různých vyrážek může přispět strava. Jaké potraviny kůže ocení?

Změny stravy jsou možná nejdůležitějším prvkem léčby, ale opět je důležité individuálně je přizpůsobit. U ekzémů a lupénky je většinou problém s projevy takzvané horkosti, což je termín čínské medicíny, kůže svědí, je zarudlá, šupinatá, případně mokvá. Nedoporučují se tedy těžká, mastná, smažená jídla, složité kombinace.

Naopak vhodná je zelenina zelená listová, ale i kořenová a zejména ředkve všeho druhu, tuřín, vodnice, černý kořen, kořeny lopuchu a pampelišky. Opatrně s mléčnými výrobky, neboť jejich snášenlivost bývá hodně individuální a zřejmě i kvalita hraje roli. Z obilnin se obecně doporučují kroupy nebo jejich vzdálení příbuzní Jobovy slzy neboli slzovka, vynikající účinek mají i dřevokazné houby, například rosolovka stříbrná, shitake, hlíva ústřičná, žampiony a jídla z nich, případně i v tabletové formě – Triton, Reishi, Maitake.

Lidé často účinky stravy podceňují. Čím je to dáno? Chybí podle vás osvěta?

Především je problém, že v západní dietologii se málo rozlišují individuální potřeby každého jedince, to znamená, že na jednu nemoc se všem lidem doporučují stejné postupy. V holistické komplementární medicíně, kam patří i tradiční čínská medicína, se naopak s každým postupuje podle jeho konstituce, situace a potřeb, takže na jednu nemoc mohou dva lidé dostat i rozdílná doporučení, zatímco na různé choroby jedinci stejné konstituce mohou mít doporučení podobná. Osvěta chybí určitě, lidé jsou hodně zmatení a především u nás není dostatečně podporováno udržitelné zemědělství. Paradoxem zůstává na jedné straně plýtvání jídlem a nadvýroba a na druhé straně úbytek úrodné půdy devastované těžkou mechanizací, růstovými stimulátory, průmyslovým hnojením, pesticidy, herbicidy a tak dále. V půdě pak chybí kvalitní mikroflóra a ta chybí nakonec i lidem ve střevech. Proč se divíme, že nám lidé tolik tloustnou, když užíváme růstové stimulátory v živočišné i rostlinné výrobě?

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.