Co řekli na výročí 17. listopadu

MF DNES - - Z DOMOVA -

Petr Pithart

V následujících volbách budete moci vedle normálních stran vybrat také firmu. A firma se liší od politických stran tím, že se v ní nehlasuje.

Bohuslav Sobotka

Dnes bychom neměli jen vzpomínat, ale přemýšlet o tom, jak pro demokracii a svobodu získávat podporu, abychom o ně jednou nepřišli.

andrej Babiš

Nemyslím si, že by svoboda a demokracie byly ohroženy, jak se to dnes snaží někdo lidem namlouvat a vytvářet špatnou náladu.

Václav Klaus

Vítězství Donalda Trumpa nebo brexit některým, kteří už snad začali rezignovat (na udržení myšlenky svobody a demokracie), dodaly sil.

Michal Horáček

Pro mě je 17. listopad jedním z nejdůležitějších státních svátků, neboť oslavuje aktivní vzdor. Člověk musí vyjít a riskovat.

Mikuláš Bek

Univerzity si musí zachovat svobodu zvláště teď, historické váhy jsou na vážkách. Poslední roky erodují pod tlakem autoritářských tendencí.

Miroslav Kalousek

Zpětně si vyčítám lehkomyslnost 90. let. Nenapadlo mě, že 27 let po listopadu 1989 budu vnímat boj za lidská práva mnohem naléhavěji.

Petr Fiala

Demokracie a svoboda nejsou samozřejmostí, jsou ohroženy. Záleží na nás, jestli budeme žít ve svobodné a demokratické společnosti.

Daniel Kroupa

Poslanci, kteří navrhují obnovu trestnosti veřejného hanobení prezidenta, připomněli situaci, která před 27 lety zdvihla tuto společnost.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.