Zeman volal Trumpové: Těším se na vás

MF DNES - - Z DOMOVA - — Jakub Kotalík, iDNES.cz

„Lepší velvyslankyni USA poslat nemohou,“složil poklonu bývalé ženě nového prezidenta

Prezident Miloš Zeman telefonoval s Ivanou Trumpovou, někdejší závodní lyžařkou a modelkou, aby ji podpořil v jejím úmyslu stát se příští americkou velvyslankyní v České republice.

„Udělalo mi to velkou radost,“sdělil podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka bývalé manželce budoucího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa.

Zeman se domnívá, že Trumpová svojí touhou stát se ambasadorkou v Praze projevila odvahu, za což jí poděkoval. Rodačce ze Zlína prezident také řekl, že ji rád přivítá na Pražském hradě a v Lánech. „Lepší velvyslankyni USA do Prahy poslat nemohou,“složil Zeman Trumpové poklonu. Dodal, že se těší, až Trumpovu exmanželku seznámí se svou manželkou, která se také jmenuje Ivana.

Sedmašedesátiletá Trumpová se o post velvyslankyně v České republice přihlásila krátce po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Nechala se slyšet, že její výhodou pro tuto funkci je znalost češtiny a sláva.

Vztahy se Spojenými státy neměl dosud český prezident ideální. Současnému americkému velvyslanci „zavřel dveře na Hrad“poté, co Andrew Schapiro komentoval Zemanovu cestu na vojenskou přehlídku do Moskvy. Minulý týden zase český prezident nařkl Schapira, že nepřišel na hradní oslavu státního svátku 28. října. Na Twitteru také na ambasadora útočil Ovčáček. Uvedl například, že se těší, až „nediplomat“odejde.

Svědci a obrazové materiály nakonec dokázali, že Schapiro na Pražském hradě byl, a Zeman se diplomatovi nepřímo omluvil.

Foto: ČTK

Ivana Trumpová si řekla o post velvyslankyně v Praze.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.