Sobotka podle Zimoly tápe, měl by odejít z čela ČSSD

MF DNES - - Z DOMOVA -

Hejtman Jiří Zimola, který si udržel svůj post na jihu Čech i po nedávných krajských volbách, a posílil tak svou pozici v ČSSD, přitvrzuje kritiku šéfa strany Bohuslava Sobotky. Měl by podle něj uvažovat o rozdělení funkcí premiéra a předsedy strany.

Zimola to řekl v rozhovoru, který vyjde v pondělním vydání časopisu Týden. Sobotka tápe a měl by „projít reflexí a na rozdělení funkcí kývnout“, myslí si Zimola.

Předseda vlády Sobotka plánuje na jarním sněmu ČSSD obhajovat předsednický post. Říjnové krajské a senátní volby však skončily pro stranu neúspěchem a sociální demokracie se propadla v posledních průzkumech veřejného mínění.

Zimola míní, že Sobotka jako předseda nemá plán, jak pokles preferencí zastavit. „Vnímám ho jako člověka tápajícího, který možná naslouchá nejrůznějším hlasům a už neví, jaká je realita. A je mi ho líto,“uvedl.

Zimola si myslí, že rozdělení funkcí je jediné řešení, které může fungovat. „Do voleb by ČSSD šla s novým předsedou, který by podporoval svého premiéra a kterého by naopak podporoval premiér,“řekl. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.