Vášně na hřišti ukončilo Rosovo gesto fair play

MF DNES - - SPORT - — Jan Salichov

Pro jedny to bylo úžasné gesto fair play, pro další moment, kvůli kterému sestupem ohrožení jihlavští fotbalisté ve včerejším domácím zápase se Zlínem pravděpodobně přišli o důležitý bod. Situace z 50. minuty v každém případě vyvolala řadu emocí. Už jen proto, že hlavní sudí Petr Ardeleanu uznal hostům gól na 1:2 až po delší vášnivé diskusi přímo na hřišti.

„S tím jsem se ještě nesetkal, aby byl takový rozruch jen na popud hráčů,“kroutil hlavou jihlavský trenér Michal Bílek. „Rozhodčí je tam od toho, aby nějakým způsobem rozhodl. A nedohadoval se tam pět minut, jestli to byl, nebo nebyl gól.“

Co se v inkriminovaný moment stalo? Zlínský Josef Hnaníček napřáhl z dvaceti metrů ke střele, kterou v nepřehledné situaci na hranici vápna tečoval domácí Antonín Rosa. Sudí však v první chvíli nechtěli branku uznat pro údajný ofsajd Dame Diopa.

„Abych se přiznal, nevěděl jsem, co se řeší. Proč branku neuznal,“uvedl Rosa. „Až když ke mně po delší době přišel a zeptal se, jestli mě to trefilo, nezbylo mi nic jiného než říct, že ano. Protože by to všichni viděli na videu a byl bych za blbce.“

Gesto fair play ocenil trenér hostů Bohumil Páník. „Klobouk dolů před ním, že tu teč přiznal. To se ve fotbale vidí málokdy,“uvedl Páník. „Věřím ale, že na světě to funguje tak, že když něco dáte, tak pak dostanete třikrát víc. A že Jihlava dostane devět bodů a ty jí pomohou, aby byla v lize znovu s námi,“dodal zlínský kouč.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.