Sparťanský rébus Dočkal? Složité řešení

MF DNES - - SPORT - — Jan Palička

Co může vymyslet David Holoubek, když pro závěr fotbalové ligy ztratil svého nejdůležitějšího záložníka?

Zkusme se vžít do kůže sparťanského trenéra. Není mu co závidět. Jak asi nahradí Bořka Dočkala? 1. Do středu hřiště může stáhnout kanonýra Davida Lafatu, který podobnou roli občas hrával. Ale obětuje zabijácký instinkt?

2. Užitečným řešením může být Aleš Čermák, ale stihne se uzdravit? Spartu trápí lazaret zraněných a bude se do poslední chvíle čekat, komu skončí neschopenka. S Karvinou se hraje zítra po obědě.

3. Na Tomáše Rosického se musí zapomenout, zázraky se s bolavou achilovkou nedějí.

4. Překvapení nese jméno Zinedin Mustedanagič. Bosenská hvězdička ze sparťanské devatenáctky má podobnou vizi jako potrestaný Dočkal a navíc ho Holoubek výborně zná. Riskne to s ním?

Každopádně Sparta řeší vážný rébus. „Další velká komplikace,“stýskal si trenér Sparty, když přišel o elitního kreativního hráče.

Vzpomínáte na poslední ligový zápas v Liberci? Dočkal se ohnal loktem po dotěrném soupeři Breitem. Nejenže byl vyloučený a Sparta po remíze 0:0 ztratila další body, ale od disciplinárky schytal Dočkal trest na tři zápasy. Na podzim už si ligu nezahraje. „Mrzí mě to, ale už to nevrátím. Budu se snažit klukům pomoct v zápasech, ve kterých nastoupit můžu,“narážel na závěrečná dvě kola v Evropské lize.

Jak Dočkalova absence se Spartou zatřese? V posledních měsících je zvyklá řešit velké trable, ale rozhodně není zvyklá na to, aby hrála bez Dočkala. Jeho intuice, přehled a finální přihrávky bývají pro mužstvo zásadní. Stejně jako rozehrávání standardních situací.

Vždyť i reprezentační trenér Karel Jarolím ho v současnosti považuje za nepostradatelného.

Mimochodem, také obrana Sparty musí pro zítřejší zápas hledat nového muže, stoper Mazuch nesmí hrát kvůli trestu za žluté karty.

Při tolika absencích se mnozí fanoušci ptají: A co vzít na milost Tiémoka Konatého? V srpnu si hbité křídlo chtělo vytrucovat přestup do Bukurešti, načež ho Sparta přeřadila do juniorky. Ačkoli se Konaté omluvil, požádal o odpuštění a v juniorské lize válí, vedení zůstává nekompromisní. Zdá se, že milost nastane až s příchodem nového kouče.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.