Kauza vražd taxikářů u soudu

MF DNES - - PRAHA -

Sérii vražd tří taxikářů začne dnes řešit senát Městského soudu v Praze. Zastřelení a oloupení tří mužů, k němuž došlo na počátku roku 2014, má podle žalobce na svědomí pětatřicetiletý David Virgulák. Poprvé podle státního zastupitelství obžalovaný střílel 30. ledna 2014, zřejmě nedaleko Prahy na silnici u Luk pod Medníkem. Taxikáře měl zastřelit pistolí kalibru 6,35 mm, oloupit o peníze a mobil a jeho tělo odvézt v autě na pražské Vinohrady, kde je policie objevila dopoledne 1. února.

Druhá z vražd „dročkářů“se odehrála v noci 10. dubna 2014. „Nechal se z centra Prahy odvézt k místní komunikaci značené jako cyklostezka, vedoucí z Uhříněvsi ke Kralovicím,“konstatuje žaloba. I na tohoto šoféra podle obvinění zaútočil pistolí kalibru 6,35 mm. Zavražděného podle obvinění okradl a jeho vozem se vrátil do centra.

Brzy ráno 11. dubna , bezprostředně po druhé vraždě, se podle žalobce opět nechal odvézt na cyklostezku u Uhříněvsi a řidiče zastřelil a oloupil. Obě těla objevili policisté ráno 11. dubna 2014. Kriminalisté Virguláka zatkli letos, trestán byl za krádež, měl i problémy s drogami. Podle svého právníka vinu na vraždách odmítá.

Virgulákovi za sérii vražd hrozí až dvacet let vězení nebo i trest výjimečný, tedy až 30 let nebo i doživotí. (boh)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.