10

MF DNES - - SPORT - Karel Knap reportér MF DNES

Přepychové letadlo klubu Florida Panthers kroužilo nad Ottawou. Hustá mlha ho nepustila na přistání. Mužstvo se ve čtvrtek pozdě večer přesouvalo z Toronta, kde bylo potupeno 6:1.

Jágr neskóroval ani ve třinácté partii v řadě, čímž vyrovnal svou nejtemnější šňůru od vstupu do NHL v říjnu 1990. Boeing 737 s Panthers na palubě dosedl v kanadské metropoli až kolem páté ráno. Zdálo se, že je všechno špatně.

A přece se v bájné kariéře čtyřiačtyřicetiletého útočníka znovu zablesklo na lepší časy.

Při sobotním zápase v Ottawě se trefil hned ve 25. vteřině a nakonec třemi body (1+2) pomohl Floridě k vítězství 4:1, za což ho reportéři zvolili druhou hvězdou večera.

Souhrná zpráva, kterou denně vydává NHL, začala předevčírem právě Jágrovým výkonem a hattrickem zázračného chlapce McDavida.

Ne, ani po vydařeném představení čísla 68 v Ottawě nevypadaly jeho statistiky zrovna výstavně: 18 utkání, 9 bodů, 2 branky, 7 asistencí.

Rozmnožily se názory, že Jágra konečně dostihl jeho pokročilý věk. Že jeho tělo prostě nemůže věčně

dal zatím v 18 utkáních letošního ročníku NHL, ve kterých za Floridu nastoupil.

mu ještě chybí, aby vyrovnal druhého v historickém pořadí Marka Messiera (1887).

Jenže první pohled klame. „Je to pořád ten stejný Yags, jenom mu to tam nepadá,“prohlásil kouč Gerard Gallant.

Jágr mezi mantinely nepůsobil jako zoufalý důchodce, jenž budí lítost. O prázdninách zhubl o sedm kilo, aby stíhal bruslit s energií sršícími mladíky, kteří čím dál víc ovládají ligu. Upravil stravu, do tréninku zařadil strečing. Přitom pokračuje v pestré přípravě, jež zahrnuje večerní směny i cvičení mysli.

„Cítím se nejlíp za posledních patnáct let,“řekl reportérům. „Jenže k čemu to je, když to čísla nepotvrzují?“

Jágra nejvíc zabrzdilo vážné zranění jeho parťáka Huberdeaua v posledním „přáteláku“před sezonou. Rozpadlo se tak úderné komando vedené centrem Barkovem.

Gallant marně hledá náhradu, jež by se obrům z Česka a Finska přizpůsobila. Marchessault příliš často střílel, mladík McCann ještě ve forvarda první lajny nedozrál. Zatím nejlépe vypadá sázka na Jokinena, což se ukázalo v Ottawě.

Čerstvě oholený Jaromír Jágr v sobotu ukončil svou nejdelší sérii bez gólu v NHL. A stále věří, že v ní ještě dokáže velké věci.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.