Svařené víno

MF DNES - - ONA DNES INSPIRACE -

KAROLÍNA DEMELOVÁ redaktorka Miluju Vánoce a všechno, co k nim patří: velikánské strom(k)y, koledy, světýlka... a pečení cukroví samozřejmě taky. Ale aby tvoření všech těch rohlíčků, perníčků a pracen nebyly galeje, nýbrž příjemné ladění adventní nálady, je potřeba udělat si to hezké. U mě se to nikdy neobejde bez svařáku, který musí být z dobrého červeného, se spoustou hřebíčku a s minimem cukru.

sedmička červeného vína lžíce třtinového cukru hřebíček (já ho dávám opravdu hodně, stejně jako do pracen) celá skořice badyán

pomeranč

V troše vody rozpusťte na mírném plameni cukr, přidejte koření a nechte provařit. Pak nalijte víno, přisypte nakrájený pomeranč, nechte dojít téměř k varu, odstavte a nalévejte. DITA KUČEROVÁ, obrazová redaktorka Fíky umeleme na masovém strojku nebo rozsekáme v robotou najemno, přidáme suroviny kromě polevy a uhněteme pevné těsto. Vál posypeme moučkovým cukrem, vyválíme placku a z ní vykrajujeme větší kolečka, menší kulatou formičkou vykrojíme uprostřed otvor. Necháme den oschnout, pak potřeme bílou nebo tmavou čokoládovou polevou, případně nazdobíme stříbrnými či barevnými cukrov ými kuličkami.

2–3 150 100 1–2

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.