Jahelné bezlepkové kuličky s kokosem a mandlemi

MF DNES - - ONA DNES RECEPTY -

✴ 100 g biojáhel z dm drogerie (tj. cca 400–450 g uvařené jahelné kaše) ✴ 400 ml kokosového nápoje na uvaření jáhel (Isola Bio)

✴ špetka mořské soli ✴ 100 ml kokosového oleje ✴ 100 g rozinek

✴ 100 g oloupaných, opražených a nahrubo pomletých mandlí (nebo část najemno a část nechat celé loupané mandle) ✴ 100 g strouhaného kokosu ✴ 100 ml rýžového sirupu nebo přírodního medu ✴ špetka pravé vanilky ✴ lze přidat 1/2 lžičky mletého kardamomu, popř. skořice, a mletý hřebíček

Uvařte jáhly: 100 g vypraných jáhel zalijte 400 ml tekutiny. Při vaření přidejte špetku soli a vařte cca 15 minut. Získáte 400–450 g jahelné kaše.

Do horké jahelné kaše přidejte kokosový olej a nechte chvíli pod pokličkou. Olej se tak krásně rozpustí (nebo ho rozpusťte v kastrůlku). Postupně přidávejte další suroviny: omyté a okapané rozinky, kokos, mandle a sirup (nebo med). Ochutnejte a podle chuti případně doslazujte.

Těsto nechte vychladnout v ledničce a tvarujte kuličky. Do středu můžete dát jednu celou mandli. Kuličky obalujte v kokosu nebo v najemno namletých mandlích.

Kuličky vydrží několik dnů v ledničce.

Barevná obměna: červený kokos vytvoříte tak, že ho promícháte ve šťávě vymačkané z červené řepy. Poměr je přibližně lžíce kokosu na lžičku šťávy. Pečlivě promíchejte a dejte na pečicí papír na cca 30–45 minut oschnout do trouby rozehřáté na 120 °C. Pokud nemáte odšťavovač, řepu nastrouhejte a přes sítko vymačkejte šťávu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.