Ořechové mušličky

MF DNES - - ONA DNES RECEPTY -

Těsto: g hladké mouky g másla vejce moučkový cukr na obalení lžička mleté vanilky Náplň: g mletých vlašských ořechů

g moučkového cukru špetka mleté vanilky špetka citronové kůry lžička rumu bílek

Máslo nasekejte do mouky, přidejte vejce a vypracujte nejprve nožem a pak rychle rukama hladké těsto. Zabalte ho do potravinové fólie a dejte odpočinout na hodinu do chladničky. Mezitím smíchejte všechny přísady na náplň, vznikne vám hustá kaše.

Na pomoučeném válu vyválejte z těsta plát asi tři mm silný, vykrájejte z něj kolečka vykrajovátkem na linecké cukroví a poté do středu každého dejte lžičku náplně. Nedávejte jí více, protože v troubě nabude a vylezla by vám na plech (pokud se to přece jen stane, po upečení ji snadno oříznete). Naplněné kolečko v půlce přehněte, v ohybu k sobě trochu přitiskněte a v nejširším místě nechte náplň vykukovat, tak vznikne mušlička.

Troubu předehřejte na °C a mušličky rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Moučkový cukr prosejte s vanilkou. Pečte cca minut, mušličky mají zůstat bledé. Po vyndání z trouby je ještě horké opatrně obalte či posypte vanilkovým cukrem (moučkovým cukrem s vanilkou). Nelekejte se, že jsou trochu měkké – po vychladnutí se zpevní.

170 15–20

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.