Kávové kostky

MF DNES - - ONA DNES RECEPTY -

lžíce instantní kávy lžičky horké vody a lžičky sušených bílků (bohužel nelze nahradit čerstvým bílkem, směs musí být jen minimálně vlhká – sušené bílky prodávají obchody pro cukráře)

g třtinového cukru metlička na šlehání nebo ruční mixér stěrka silikonová forma na led

Troubu předehřejte na °C. Ve velké míse smíchejte kávu a sušené bílky s horkou vodou. Na míchání použijte metličku nebo ruční mixér, ve směsi tak nevzniknou hrudky. Postupně zašlehejte i cukr. Měla by vzniknout směs připomínající vlhký písek. Není ani tekutá, ani tuhá.

Kávovou směsí naplňte silikonovou formu na led. Lžící nebo stěrkou hmotu do formy napěchujte a stlačte. Přebytečnou hmotu setřete zpět do mísy. Naplněnou formu vložte do předehřáté trouby a nechte asi minut sušit. Po vyjmutí z trouby by měly kostky alespoň osm hodin, ideálně však do druhého dne odpočívat. Ztuhlé kávové kostky opatrně vyklopte z formy.

Nechte krásu kávových kostek pěkně vyniknout, blýskají se jako drahokamy. Naskládejte je do průhledného šifonového sáčku s dekorativní šňůrkou na zavázání. Koupíte je v obchodech s dárkovými předměty nebo v každém větším papírnictví. Dárek opatřete ještě malou vánoční ozdobou a jmenovkou, na kterou můžete napsat buď recept, nebo návod k použití.

40 100

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.