Netradiční Mozartovy koule

MF DNES - - ONA DNES RECEPTY -

Autor: Tým Lagarto Cake factory, který vyrábí zákusky pro český kavárenský řetězec Lagarto

onadnes.cz

g nugátu lžíce třešňovice nebo griotky g velmi jemně sekaných pistácií g prosátého moučkového cukru hotová hořká čokoládová poleva papírové košíčky na pralinky

Namleté mandle na marcipán zakapejte esencí, postupně přidávejte bílek a cukr, až budete mít požadovanou konzistenci. Marcipán nesmí být moc lepivý, ale ani suchý a drobivý. Když nespotřebujete celé množství bílku a cukru, nevadí – v marcipánu je důležitá chuť a struktura mandlí. Hotový marcipán zabalte do potravinářské fólie, následně i do mikrotenového sáčku a nechte ho rozležet v lednici.

Nugát nakrájejte na malé kostičky a velmi rychle vytvarujte do kuliček. Uložte na chladné místo, později je budete obalovat marcipánem.

K marcipánu přidejte třešňovici, pistácie, cukr a zapracujte do těsta. Zkusmo vytvarujte kuličku – neměla by se lepit na ruce, praskat a měla by být hladká.

Autorka: Sabina Kmecová, Nebespán café & apartments, Kašperské Hory

Z marcipánu vytvarujte dva centimetry silný váleček a nakrájejte z něj tolik koleček, kolik máte nugátových kuliček, a ty do něj zabalte.

Vytvarujte kuličky a máčejte je v čokoládové polevě na špejli, kterou zapíchnete do polystyrenu. Nechte v chladu uschnout. Podávejte v papírovém košíčku.

1/2 1 1/2 200 150 10 130

70 120 1 100 2 20 200 1 120

Marcipán: g oloupaných jemně mletých mandlí

ampulky hořkomandlové esence bílek

g prosátého moučkového cukru

2 15 20 40 5 2

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.